Pilotinfo

Létání v TV od 17.6. do 23.6.2013

Přidáno: 17. Červen 2013Autor:

Úterý 18.6.2013

ČT 2 14:40
Letečtí stíhači v boji: Peklo nad Hanojí

Opakování dokumentu z minulého týdne. Skutečnost, že dokument postavený na počítačových animacích vznikl v USA je znát. Jednak tím, že témata jsou vybírána podle toho, zda prezentovaná bojová střetnutí jsou na severoamerickém kontinentu dostatečně známá. Jednak tím, že americký „pohled na věc“ je zde dost znát. Tento díl, který popisuje souboj Phantomu F 4 proti severovietnamským MiGům 17 a 21, není vyjímkou.

ČT 2 20:00
Letečtí stíhači v boji: Hon na Bismarck

Další z dílů dokumentu, kde o stíhače ani nezavadíte. Právě naopak, naprostá absence jakékoliv stíhací ochrany bitevní lodi Bismarck v konečném důsledku znamenala její potopení. Nicméně letadla v tomto příběhu přeci jenom jsou. Bez útoku a šťastného zásahu z obstarožních torpédových letounů Fairey Swordfish startujících z letadlové lodě HMS Ark Royal, by se britskému námořnictvu německou bitevní loď zřejmě nikdy nepodařilo dostihnout a potopit. Zde, tedy v rámci počítačové rekonstrukce, uvidíte legendární „síťovky“ v akci.

Pátek 21.6.2013

TV Barrandov 22:50
Smršť nad Pacifikem

Tento film doporučuji shlédnout pouze v případě nejvyšší nouze. Nicméně děj filmu se odehrává na palubě letounu, takže ho sem zařadit musím. Spíš než nějaký můj popis tohle neštěstí charakterizuje popis distributora. „Děj filmu se odehrává na palubě letu boeingu 747 z Ameriky do Austrálie. Na palubě je však mezi cestujícími i několik únosců, kteří se chystají let překazit. Kapitán letadla John Master musí mít nervy z oceli, aby si s únosci za zády dokázal s poškozeným letounem předejít smrtelné havárii. Navíc, když nad Pacifikem řádí nenadálá ničivá smršť” Musím dodat, že nervy z oceli musí mít i případný divák.

Sobota 22.6.2013

TV NOVA 13:55
Navždy

Romantická, letecká duchařina. Kromě toho, že film udělá radost i něžnému pohlaví a je kvalitně herecky obsazený – je plný letových záběrů. A to záběrů krásných letadel. Uznejte sami – Douglas B 26 Invader, Consolidated PBY-5A Catalina, Fairchild C 119C Flying Boxcar, Cessna 337 Super Skymaster, Aeronca 7AC Champion, Bellanca Super Decathlon a v epizodních rolích a na zemi, řada dalších. Děj filmu není až tak podstatný.

TV NOVA 22:20
Valkýra

Tom Cruise v roli plukovníka Clause von Stauffenberga, válečného hrdiny (a taky trochu invalidy), který se rozhodne zlikvidovat Hitlera dřív než Spojenci zlikvidují Třetí říši. Samotný pokus o atentát sice žádné letecké operace neprovázeli, nicméně letadla ve filmu jsou. Nejdříve to je dvojce Curtissu P 40E Kittyhawk v afrických reáliích. Tato letadla přemění hrdinu na invalidu. A následně přílet vůdce do svého hlavního stanu na východní frontě, tady jsou k vidění dva Junkersy Ju 52 a dva Messerschmitty Bf 109G. Po jejich vystoupení už film můžete vypnout, s létáním je konec a se Stauffenbergem v podstatě taky.

Junkers Ju 52

Neděle 23.6.2013

ČT 2 10:25
Letečtí stíhači v boji: Hon na Bismarck

Opakování dokumentu z úterý. Počítačová rekonstrukce potopení německé bitevní lodi Bismarck.

Tematicky související články

Leave a Reply

Servis letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro servis letounů.