Pilotinfo

Lítání v bedně na tento týden

Přidáno: 11. Březen 2013Autor:

Středa 13.3.

ČT 2 12:40
Letecké katastrofy III: Tragédie bez zjevné příčiny
Opakování dílu z minulého týdne. Šlendrián a podvody při údržbě letadel, v jejichž důsledku umírali lidé.

Čtvrtek 14.3.

Barrandov TV 20:00
Letící delfín 5
Blíží se zahájení srovnávací soutěže prototypů cvičných proudových letounů Polska, ČSSR a SSSR. Naši hrdinové finišují se zalétáváním Delfína a já jim držím palce ať už to mají za sebou. Čím dřív, tím líp. Přiznávám, že tenhle seriál se pro mě stává utrpením a ani těch několik málo letových záběrů to moc nezlepšuje. Je to velká škoda a promarněná šance. Vývoj tohoto pro Československo významného letounu byl zajímavý, bohužel tvůrci z předobrazu hlavních hrdinů vytvořili podivné karikatury, které nemají s realitou nic společného.  Tak snad příště.

Prima ZOOM 20:00
Hitlerovi válečníci 6
Život Ernsta Udeta, legendárního německého pilota zejména z doby 1. světové války v závěrečném dílu mapujícím životy šesti generálů, kteří sloužili Třetí říši. Ernst Udet zřejmě nikdy nebyl přesvědčeným nacistou, nicméně po skončení Velké války, kdy se různě protloukal, jako nájemný pilot, stavitel letadel a filmař, nakonec neodmítl nábídku a vstoupil do nově budované Luftwaffe …

Prima ZOOM 21:00
Bojovníci druhé světové války
Šestý díl britského dokumentárního seriálu popisuje činnost Stíhacího velitelství RAF v době druhé světové války.

Sobota 16.3.

ČT 2 06:00
Letecké katastrofy III: Tragédie bez zjevné příčiny
Ještě jedno opakování, takže pokud jste to nestihli minulý týden, ani ve středu, tak máte poslední šanci.

Neděle 17.3.

ČT 2 20:55
Rekonstrukce katastrofy Lockheedu L-1011 TriStar z 29. prosince 1972 v Miami.

Prima Family TV 22:55
Air America
Letecký film týdne. Nejde o žádnou rekonstrukci historické události, částečně je to i komedie, ale hlavně se tu lítá. Zápletka je jednoduchá, mladý pilot se nechá zaměstnat u společnosti Air America (krycí společnost CIA pro leteckou přepravu) a začne létat v divokých podmínkách jihovýchodní Asie v době probíhající války ve Vietnamu. Jedna z nejlepších scén je přistání s Pilatusem PC 6 (v tomto případě licenční Fairchild AU 23) na úzkém stripu do velmi prudkého kopce. Nejde o žádný počítačový trik, ale pěknou ukázku pilotního umění.

Tematicky související články

One Response to “Lítání v bedně na tento týden”

  1. 1
    Duchoň Says:

    Bohužel je to úplně prázdná záležitost – jeden náš společný kamarád už řekl, že Okres na severu je proti tomu trhák…Vlček, Ing. Rublič (asi) – karikatury, o mém tátovi (asi Josef ?) škoda mluvit….

Leave a Reply

Servis letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro servis letounů.