Pilotinfo

Poslední možnost objednat stavebnici Spitfiru z limitované edice Naši se vracejí

Přidáno: 26. Červen 2013Autor:

Známý výrobce špičkových modelů a jejich příslušenství, firma Eduard ze severočeských Obrnic připravil lahůdkovou limitovanou edici. Lahůdkovou zejména pro příznivce československých letců sloužících během druhé světové války v řadách Royal Air Force. Popisovat kvalitu výlisků nebo tvarovou přesnost by bylo příslovečným nošením dříví do lesa, takže co tato limitovaná „krabice“ s s dvojcí Spitfirů nad Prahou obsahuje?

Dva kompletní modely letounu Supermarine Spitfire v měřítku 1/48, přičemž součástí jsou tři typy křídel, konkrétně pro verze Mk. IXc early, Mk. IXc late a Mk. IXe. Dále brassinové doplňky – 2 x plochá nádrž, 2 x čtyř paprsková kola a 1 x pěti paprsková kola s možností kombinace hladkých a vzorkovaných pneumatik. Samozřejmostí jsou fotoleptané doplňky a krycí masky.

Tím „něčím navíc“ pak jsou historická publikace, jejímž autorem je odborník na československé Spitfiry a odboj československých letců ve Velké Británii, Zdeněk Hurt. Publikace čtenáře provází podobou a osudy jednotlivých Spitfirů Mk.IX vybraných pro obtiskové varianty, osudy s nimi spojených pilotů a historickými souvislostmi. Mnohé z více než 100 fotografií v publikaci nebyly dosud zveřejněny.

Exkluzivní součástí limitované edice bude vydání poštovní známky České pošty s tématikou Naši se vracejí, která bude nalepena na poštovní obálce prvního dne vydání a oficiálně oražena příležitostným poštovním razítkem. Tato kombinace nebude dostupná jinak, než jako součást edice Naši se vracejí!

Volitelnou součástí limitované edice je vak ve stylu RAF, který během 2. světové války používali její příslušníci jako zavazadlo na osobní věci.

Další podrobnosti o jsou k dispozici na stránkách výrobce.

Možnost objednání končí již tuto neděli 30.6. a jak jsme se dozvěděli ze zákulisí, intenzivně se jedná o ještě jednom velkém překvapení pro budoucí vlastníky této stavebnice, které zatím výrobce (až do ukončení jednání) nikde neprezentuje.

limitovaná edice Naši se vracejí

Tematicky související články

Leave a Reply