Pilotinfo

Připomeňte si Spitfire nad Prahou a podpořte dobrou věc

Přidáno: 01. Prosinec 2014Autor:

Známý letecký výtvarník Vladimír Urbánek ve spolupráci s plzeňským sdružením Classic Trainers připravil originální kresbu stíhacího letounu Supermarine Spitfire Mk.XVI, TE184 nad Prahou. Kresba připomíná výjimečnou událost českého nebe ze sedmnáctého června letošního roku. Tehdy při příležitosti odhalení pomníku československým letcům RAF, nad hlavním městem proletěl Spitfire ve zbarvení nejúspěšnějšího československého stíhače na tomto typu letounu – Otto Smika.

Limitovaná tisková edice je vydána ve velikosti 70×50 cm na polygrafickém tiskovém papíře o gramáži 300 gm2. Print můžete zakoupit ve dvou variantách – Limitovanou edici “Pilot” vydanou v počtu 10 kusů s podpisem pilota a majitele Spitfiru Stephena Steada a autora Vladimíra Urbánka v ceně minimálně 3000 Kč + poštovné nebo v limitované edici “Autor” vydanou v počtu 50 kusů s podpisem autora v ceně minimálně 1500 Kč + poštovné .

“Minimální cena” znamená, že je možné za print zaplatit i vyšší než uvedenou cenu dle uvážení kupujícího. Poštovné bude pro zaslání na dobírku v rámci ČR minimálně 165 Kč případně bude upřesněno při konkrétní objednávce. V Praze a blízkém okolí bude možné dojednat osobní předání objednaných printù. Printy je možné objednat na webových stránkách autora. Ceny printù odrážejí mimořádnost červnové události a také snahu autorů projektu nashromáždit prostředky, které by nebyly pouze symbolické.

Výtěžek z prodeje (utržené prostředky po odečtení nákladů na tisk) budou stejným dílem použity na podporu druhoválečných veteránů, kterých je podle sdělení Obce legionářské mezi námi stále ještě více než 1100, a dále pak na podporu snah připomínajících důležitou roli Čechoslovákù v RAF a v jiných jednotkách v průběhu druhé světové války.

V případě podpory veteránů jednáme o konkrétním umístění prostředků mimo jiné s podporou britské ambasády. V případě podpory “současných” aktivit bude část výtěžku použita s největší pravděpodobností na podporu konání putovní výstavy o čs. perutích a letcích v RAF, která je  plánovaná Filipem Procházkou (zakladatelem sdružení 276th Sqdn (reenacted) RAF)na příští rok v ČR a ve Velké Británii. Více o projektu naleznete na FB stránkách sdružení.

spitfire_te184_nadprahou

Tematicky související články

Leave a Reply