Pilotinfo

První Czech Warbird Fly Inn proběhl na jedničku

Přidáno: 11. Srpen 2014Autor:

První ročník sletu historických letadel v Plzni Líních dopadl nad očekávání dobře. Na plochu bývalého vojenského letiště zavítalo více než dvacet historických letadel, včetně takových, která by byla hvězdou nejednoho leteckého dne. Přestože organizátoři akce, členové sdružení Classic Trainers připravili celý slet jako setkání přátel s přístupem pro odbornou veřejnost, profesionalita organizace by snesla i přítomnost veřejnosti laické. Tak možná příští rok …

Fly Inn Plzeň 2014 Pilatus P 2

Na jedničku klaplo i počasí, které organizátorům i jejich hostům přálo celý víkend.  V pátek všichni ocenili příjemné posezení u ohně s grilováním čuníka. V sobotu jsme soutěžili o nejlepší předvedení letadla za letu a taktéž o nejhezčí letadlo. Porota byla složena z fotografů a modelářů.

Cenu za nejlepší předvedení získali piloti z Bavarian Tailhoook  s North American T-28 Trojan. Ocenění za nejhezčí letadlo získal Stephen Stead se svým Supermarine Spitfire Mk 16 v barvách 312 československé stíhací perutě RAF. Večerní cesta účastníků plzeňským pivovarem s posezením v Šalandě, ukončila akci plnou krásných letadel a skvělých přátel z celé Evropy.

Fotogalerii z celé akce si můžete prohlédnout zde

Fly Inn Plzeň 2014 T 28 Trojan

Tematicky související články

Leave a Reply