Pilotinfo

Letecké muzeum v Olomouci se znovu otevírá pro veřejnost

Přidáno: 30. Srpen 2011Autor:

V sobotu 10. září u příležitosti leteckého dne v Olomouci – Neředíně, se znovu po několika měsících otevře Letecké muzeum Olomouc, tentokrát v nových prostorách.

Původní prostory, které se návštěvníci ještě mohou pamatovat bude muzeum využívat již jen, jako restaurátorská dílnu a depozitář. Tato dílna a depozitář jsou otevřeny i pro další neziskové subjekty, které se zabývají záchranou leteckých památek.

Nové prostory muzea jsou v těsné blízkosti těch původních a mají celkových 6000m2 kryté plochy. Jedná se o hangár č.82, který za symbolickou 1,- Kč pronajalo město Olomouc Leteckému muzeu, jako podporu jeho činnosti. V expozici bude mimo jiných dopravní letoun LET L-610M, několik variant a typů vojenských stíhacích letounů a diorámat, včetně stíhačky zachycené do záchrané sítě – ROLL STOPU nebo dioráma havarovaného dvoumístného letounu MiG-21UM. Chybět nebude ani pozemní technika pro zabezpečení provozu letiště.

Jako překvapení pak Letecké muzeum Olomouc dočasně představí bombardér Aero C-3 B „Síbl“ výrobního čísla 409, který restaurují kbelští kolegové. Trup tohoto stroje ve cvičné bombardovací variantě je jediný známý dochovaný. Po skončení výstavy se znovu vrátí do Prahy, kde bude i nadále pokračovat jeho náročná rekonstrukce.

Tematicky související články

Leave a Reply