Pilotinfo

8. kolo Poháru Petra Tučka v roce 2016 proběhlo na letišti Hradec Králové

Přidáno: 03. Srpen 2016Autor:

Jako již tradičně za nádherného počasí :-) proběhlo v sobotu 30.7. na letišti Hradec Králové 8. kolo letecké navigační soutěže seriálu Poháru Petra Tučka. Soutěž byla otevřená pro ULL, motorové závěsné kluzáky a ostatní letouny a vrtulníky. Soutěžilo se v kategorii A (sportovní) a kategorii B (rekreační). Trať s pěti otočnými body měřila celkem 124 kilometrů a vzhledem k ročnímu období byla naplánována s otočnými body, které tvořily koupaliště a další vodní plochy. Na trati bylo rozmístěno šest znaků a soutěžící vyhledávali v kategorii „A“ 16 a v kategorii „B“ 12 fotek. Michael Lacko na trati dále rozmístil několik známých časových bran a mimo ně, hlavně pro sportovní kategorii, množství tajných časový nebo průletových bran. Let byl ukončen přistáním do decku s motorem v chodu. Samotné soutěže se v obou kategoriích zúčastnilo 28 osádek. Věřím, že si všichni zúčastnění mohli mimo soutěže vychutnat, vzhledem k dohlednostem, i krásy východočeského kraje a hlavně divokého okolí Jičínska, domoviště loupežníka Rumcajse. Jeden z jeho potomků totiž stihnul odcizit jeden z vytyčených znaků, takže o něj byla soutěž a pořadatel ochuzen.

Celorepublikové veřejné klání v navigaci určené pro všechny milovníky létání bylo ukončeno předáním krásných pamětních plaket prvním třem osádkám každé kategorie. Tyto do soutěže věnovala, jako každoročně, společnost DSA a.s. Další účastníci byli odměněni věcnými cenami věnovanými firmami LSHK, a.s. a CAA, s.r.o. pořádající letošní CIAF 2016. Podrobné vyhodnocení jednotlivců a samozřejmě i celkové pořadí dle kategorií můžete najít na stránkách LAA .

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kdo pomáhali soutěž organizovat, posádkám za dodržování pravidel létání a jejich přiměřenou míru soutěživosti hlavně při přistání do decku. Budu se těšit na příští ročník PPT konaný na letišti Hradec Králové, kde rádi přivítáme i nové závodníky.

Quido

Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 020 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 019 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 018 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 017 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 016 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 015 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 014 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 013 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 012 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 002 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 001 Pohár Petra Tučka Hradec Králové 2016 000

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.