Pilotinfo

Letecký den na letišti Žamberk již tuto neděli !

Přidáno: 23. Červenec 2012Autor:

Léto je za dveřmi a na žambereckém letišti se  připravuje  tradiční Airshow. Letošní. 4. ročník se uskuteční v neděli 29.července se začátkem ve 14 hodin.  Můžete se těšit na ukázky špičkové pilotáže sportovních letadel, kluzáků, vrtulníků a létajících modelů. Pro děti pak Aeroklub Žamberk připravuje doprovodný program plný her a soutěží s leteckou tématikou, nebudou chybět stánky s občerstvením a parkoviště pro osobní vozidla.

A co všechno  uvidíte? Start dvojvleku větroňů za zemědělským letounem Z-37 Čmelák, ukázku hašení  speciálem An-2, který nedávno několikrát úspěšně zasahoval u lesních požárů na Moravě, nebo vzdušný balet kluzáku v podání reprezentanta ČR v bezmotorové akrobacii Jana Rolínka, který mimo jiné získal bronzovou medaili na mistrovství světa v roce 2010. Na své si přijdou také milovníci vrtulníků, pro něž je připravena ukázka dvou a čtyřmístných strojů Robinson, premiérou na žambereckém nebi bude moderní vrtulník Guimball Cambri, který je zatím jediný svého typu v ČR. Okno do budoucnosti se otevře příletem letounu Phoenix s elektrickým pohonem. Nebude chybět seskok parašutistů ani vzlet horkovzdušného balonu.   Vrcholem celého dne bude  akrobatické vystoupení speciálu Suchoj SU-31, který se představí na našem letišti poprvé se sestavou běžně létanou na světových leteckých soutěžích.

Vstupenky budou slosovány a na tři šťastné návštěvníky čeká vyhlídkový let nad Žamberkem a  Orlickými horami. Další informace včetně podrobného programu naleznete na našich webových stránkách leteckého dne. Pokud jste fandy letectví anebo jen chcete strávit příjemné odpoledne s nevšední podívanou a spoustou zábavy, nezapomeňte si vyznačit ve svém kalendáři neděli 29.července. Aeroklub Žamberk se těší na vaši návštěvu!

Air Show Žamberk 2012

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.