Pilotinfo

Ve Dvoře Králové si zítra připomenou výročí založení letiště leteckým dnem

Přidáno: 25. Srpen 2017Autor:

V letošním roce si ve Dvoře Králové nad Labem připomínají již sedmdesáté výročí založení letiště a současně pětaosmdesáté výročí létání na Královédvorsku. Na zítřejší sobotu 26. srpna pak místní aeroklub připravil letecký den.

Areál se pro návštěvníky otevře v 9.00 hodin, s tím, že program leteckého dne je naplánován do 18.00, kdy na něj naváže Country večer, který by měl skončit ve 22.00.

Vstupné pro dospělé činí 80,- Kč
a děti do 12 let mají vstup zdarma. Za parkování v těsném sousedství letiště pak zaplatíte 50,- Kč s tím, že stvrzenka je zároveň lístek do  tomboly. Tombola samotná, pak bude vylosována ihned po skončení letových ukázek.

Dopolední program bude ve znamení leteckých modelů, na nebi se představí technicky i rozměrově unikátní modely a makety. Pestrá řada vystoupení modelářů vyvrcholí okolo poledne bitvou 10 modelů letounů z II.světové války se zvukovou kulisou a pyrotechnickými efekty, v provedení Air Show Teamu Rakovník – ASTR.

pilotinfo server pro piloty

Nízký průlet dvou stíhacích letounů JAS-39 Vzdušných sil AČR zahájí letový program v jehož rámci bude hlavní hvězdou Martin Šonka který předvede své akrobatické vystoupení na letounu Extra 300SR. Zajímavé a divácky vděčné vystoupení vždy znamená čtveřice letounů Zlín trenér v podání skupiny Follow Me. Z dalších pak jistě stojí za zmínku akrobatický speciál Zlín Z-50, skupina Zlínů Z-142 která bude sestřelovat balónky vrtulemi, nejrychlejší sériově vyráběný UL letoun v ČR TL-ULTRALIGHT Stream, vrtulník Mil Mi-2UL nebo skupinový seskok parašutistů a celá řada dalších letových ukázek.

Speciálním bodem programu bude rekonstrukce slavného historického vzletu prvního Českého aviatika Jana Kašpara na Blériotu XI. Které na replice letounu Blériot po úpravách Jana Kašpara z roku1911 představí pilot Jan Rudzinsky.

Na programu se podílejí takové osobnosti současného letectví jako Martin Šonka – pilot světové série Red Bull Air Race, Mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited – freestyle, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited, Jana Vepřeková – mistryně světa v plachtění, dlouholetá členka reprezentace České republiky v bezmotorovém létání, Jiří Vepřek – mistr světa ve skupinové akrobacii a dlouholetý člen Flying Bulls Aerobatics Team, Přemysl Vávra – vicemistr světa v bezmotorové akrobacii, Michal a Jiří Filipové – mistři světa v přesném létání, František Železný – mezinárodně oceněný rozhodčí a stavitel tratí soutěží v přesném létání a mnoho dalších.

skupina Zlín Trenér Follow Me

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.