Pilotinfo

Výcvik PPL(A) a nácvik vybírání vývrtek v Praze!

Přidáno: 11. Březen 2011Autor:

Začala nová letová sezóna a nastává nejvhodnější čas k zahájení výcviku soukromého pilota letounů PPL(A)! Aeroklub Praha Letňany je na sezónu náležitě připraven a může Vám nabídnout různé varianty výcviku od létání Cessnou C-150 až po úžasný letoun Cessna C-172RG se zatahovacím podvozkem, autopilotem a dalšími užitečnými systémy. K dispozici jsou letouny Cessna i Zlín, každý si přijde na své. Pro zájemce pořádáme kurz vybírání vývrtek na legendárním akrobatickém letounu Zlín Z-526F.

Vysoká kvalita výcviku, časová flexibilita, platba výcviku po částech, kvalitní zázemí, zkušení instruktoři a široká nabídka dalších aktivit a výcviků, vynikající dopravní dostupnost (na naše letiště dojedete metrem!) to jsou naše výhody. Kontaktujte nás a přijďte si vyzkoušet létání u nás!

Nácvik vybírání vývrtek

Po zařazení téměř všech Zlínů 142 do kategorie normální se instruktoři začali potýkat s problémem na čem trénovat se svými žáky praktické vybírání vývrtek v základním výcviku. Zábrana vývrtky není vývrtka sama! Pilot jenž nikdy nezažil opravdovou vývrtku, nezná chování letadla těsně před odtržením proudění na jednom křídle a neumí naprosto bezpečně vývrtku rozpoznat a vybrat je nebezpečný sobě i okolí.

Letouny typu Cessna pro trénování vývrtek příliš vhodné nejsou, nemají pětibodové pásy, odhazovatelné dveře a nejsou uzpůsobeny pro použití záchranného padáku. V Aeroklubu Praha Letňany pro tyto účely využíváme akrobatický letoun Zlín Z-526F. Provádíme praktický nácvik vybírání vývrtek již během základního výcviku, ale organizujeme i speciální kurzy zaměřené na problematiku vybrání letounu z pádu či vývrtky. Kurz sestává z 1 hodiny a 30 minut praktického nácviku vybírání pádů a vývrtek, možné je vyzkoušet si i základní akrobacii. Cena tohoto kurzu je 15.000,-Kč včetně DPH, všech poplatků a podrobné instruktáže před letem a poletového rozboru. Celým kurzem Vás provedou zkušení akrobatičtí instruktoři z řad dopravních pilotů.

Tak na nic nečekejte a pojďte udělat něco pro svou vlastní bezpečnost i pro bezpečnost vašeho okolí!

Praktický výcvik vybírání vývrtek

Zlín 526F OK - IZZ Aeroklub Praha Letňany

 

Ing. Viktor Matějka

vls@akletnany.cz

+420 732 175 696

 

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.