Pilotinfo

Čeští závodníci jdou z kvalifikace s druhým a pátým nejlepším časem

Přidáno: 16. Září 2017Autor:

V chladném a zachmuřeném prostředí německého Lausitzringu se v dnešní kvalifikaci dařilo Petru Kopfsteinovi, stačilo jen velmi málo a mohl jít do zítřejšího závodu jít z první pozice, nakonec po perfektním výkonu je z toho těsně druhé místo za Australanem Mattem Hallem. Zítra tak poletí v úvodním kole závodu proti Podlunšekovi ze Slovinska.

Současný vedoucí závodník průběžného pořadí světového šampionátu Red Bull Air Race Martin Šonka zaletěl v kvalifikaci na předposlední závod seriálu na německém Lausitzringu pátý nejrychlejší čas a zítra se v prvním kole závodu utká s nevyzpytatelným Francouzem Nicolasem Ivanoffem.

Martin i Petr by chtěli v Německu dosáhnout co nejlepšího výsledku, a to nejen kvůli boji o celkový titul, ale také kvůli českým fanouškům, kterých se na Lausitzring za víkend vydají stovky. “Je to pro nás extrémně důležitý závod. Sezóna jde do finále, v čele máme náskok čtyř bodů, je to neuvěřitelně vyrovnané. Každý bod má obrovskou váhu a může nakonec rozhodnout. Navíc je to nejbližší závod pro naše fanoušky, kterých má přijet hodně. Chtěli bychom jim udělat radost” říká Martin Šonka.

Martin Šonka soustředěný v kokpitu Red Bull Air race 2017 Luasitzring

Tréninky šly Martinovi podle plánu, jeden dokonce vyhrál. Kvalifikace mu ale tolik radosti nepřinesla. “Myslím, že lety to nebyly špatné, z druhého jsem měl dokonce vyloženě dobrý pocit, ale zdá se, že nám chyběla rychlost. Musíme se podívat na data a zkusit zjistit, kde je chyba,” říkal Martin Šonka hned po přistání. Záhy ale se svým týmem zjistil, kde byl problém. “Objevili jsme technický problém, který ovlivňoval správný chod motoru. Stručně řečeno, neletěli jsme na plný výkon, a to nás hodně zpomalilo. Teď musíme udělat vše pro to, abychom problém odstranili a zítra se mohli předvést v plné síle. Na Nicolase v prvním kole to rozhodně bude potřeba.” Je fakt, že v dosavadním průběhu šampionátu, pokud francouzský závodník nechyboval, patřil k těm nejrychlejším, zítra tedy nikdo nemá nic jisté.

Red Bull Air Race 2017 Luasitzring

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.