Pilotinfo

Další akrobat se vrátil z teplých krajů – Marek Hyka

Přidáno: 06. Březen 2011Autor:

Marek Hyka člen týmu státní reprezentace ČR v letecké akrobacii, strávil značnou část zimního období v malém městečku s názvem Corowa ve slunné Austrálii, tedy v místě které je známé především plachtařům.

Marek překvapivě v Austrálii nebyl zvyšovat svůj počet nalétaných hodin v akrobacii, ale na nějaký čas přesedlal do funkce trenéra. Zde tak od 20.1. 2011 vystřídal svého trenéra Stanislava Bajzíka, který místní tréninkový camp vedl do té doby. Marek zde své působení ukončil 2.3. kdy se vrátil do o poznání chladnější Evropy.

V Austrálii je podle jeho vlastních slov velmi příjemné trénovat. Známá Corowa poskytuje vynikající zázemí plachtařům, kteří se sem sjíždějí z celého světa a vybalují z kontejnerů své miláčky. Ti také následně tvoří naprostou většinu provozu na dvou místních asfaltových vzletových a přistávacích drahách, kdy odsud každé ráno vyrážejí na své tisícovky nad pouští a vracejí se až k večeru. Po vzájemné domluvě tak akrobaté měli svuj box nad jednou z drah pořád volný a mohli v teplotach kolem 30 C odlétat tři tréninkové lety denně. Velkým překvapením pro piloty z české republiky, která je plná nejrůznějších závistivých udavačů a notorických stěžovatelů na cokoliv, zejména pak na provoz letadel, byla reakce obyvatel Corowy, jejichž 5.000 obyvatel žije v přímém sousedství letiště. Po dvou měsících každodenního akrobatického provozu, bralo město a jeho obyvatelé akrobaty jako velkou atrakci a celý tým nestačil příjmat různá pozvání.

Podle dosavadních zkušeností je Austrálie více než vhodné místo pro zimní přpravu a Marek i další členové týmu reprezentace ČR v letecké akrobacii počítají s návratem na tento kontinent i příští zimu.

Další informace o Markovi najdete i na jeho osobních stránkách.
Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.