Pilotinfo

Martin Šonka “trefil” pylon a přesto se posunul do čela průběžného pořadí !

Přidáno: 14. Červenec 2019Autor:

Martin Šonka loňské vítězství ze závodu v Maďarsku neobhájil. Probojoval se sice až do finálové čtyřky, tam ale srazil pylon a dostal penalizaci tří sekund. Z Balatonu si tak veze čtvrté místo, které mu stačilo na to posunout se do čela průběžného pořadí šampionátu. O titulu se tak bude rozhodovat v posledním čtvrtém závodě v Japonské Čibě. Petr Kopfstein za třinácté místo bere pět bodů a vzhledem k výkonům jeho letadla to i pře krásný čistý let, bylo na tomto typu trati, která je sama o sobě velice rychlá maximum možného.

Martin Sonka (CZE)

Nejdříve všechny ohromil rychlým časem ve vítězné kvalifikaci. Stejné výkony pak předváděl i v závodě až do osudného finále. V prvním kole jasně porazil Němce Dolderera, následně si stejným stylem poradil i s Američanem Chamblissem. Ve finále letěl jako poslední a všichni čekali, co předvede. V prostřední části trati ale trefil jeden z pylonů a s penalizací tří sekund bylo jasné, že na velmi rychlé soupeře to stačit nebude. “To byla chyba koncentrace, myslel jsem o krok napřed na to, jak proletím další bránu. Takže to mě mrzí samozřejmě. I bez trefeného pylonu by ale naše strategie byla asi až příliš konzervativní. Nevěděl jsem jak rychlé časy letěli soupeři, takže by to zřejmě stejně nestačilo. Celkově jsme si to ale tady rozhodně užili, všude byly české vlajky našich úžasných fanoušků, zajímavá trať, krásná lokalita.

Fanoušci z ČR RBAR 2019 Balaton

Martin se i tak posunul do čela průběžného pořadí o čtyři body před vítěze závodu Australana Halla a o 10 bodů před Japonce Muroyu, který dnes nepostoupil z prvního kola závodu. “To, že jsme teď první vůbec nic neznamená. Ve hře je ještě 28 bodů a člověk zase může velmi rychle spadnout někam dolů. Teď je třeba si odpočinout, projít všechna data a co nejlépe se připravit na Čibu. Bude to velký boj,” uzavírá Martin Šonka.

Martin Sonka (CZE)

Český pilot si ale před posledním závodem v Japonsku, který se letí na začátku září příliš neodpočine. V srpnu totiž letí reprezentovat Česko na Mistrovství světa v akrobacii v kategorii unlimited do Francie. Po příjezdu z Balatonu ho tak místo chvilky vydechnutí čeká náročný trénink.

Martin Šonka RBAR 2019 Balaton

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.