Pilotinfo

Martin Šonka v kvalifikaci potvrdil své výkony z tréninků a zatím je pátý

Přidáno: 30. Květen 2015Autor:

Třetí závod letošního ročníku seriálu Red Bull Air Race se opět odehrává nad mořskou hladinou, tentokrát je ale dostupný i pro české fanoušky. Chorvatský Rovinj, který mnoho Čechů zná ze svých jadranských dovolených tvoří fotogenickou kulisu pro kličkování mezi pylony. Martin Šonka sice v letošním roce ještě nedosáhl na body, nicméně zde dostává šanci na reparát.

V loňském roce Martin v Rovinji získal své první body a rád by podobný kousek  zopakoval i letos. Navíc by si rád zvednul náladu po nepovedeném úvodu sezony.  Už  časy z tréninků napovídaly, že by se mu to mohlo podařit. “V tréninku se nám dařilo létat stabilně rychle, hlavně to ale  konečně musíme prodat i v samotném závodě. Z pátého místa v kvalifikaci mám radost, protože nám do prvního souboje přineslo takového soupeře, kterého bychom měli porazit. Rozhodně ale nemáme nic jistého,” krotí nadšení Martin.

Martin Sonka (CZE) - Action

Kvalifikaci poznamenalo nezvykle velké množství poražených pylonů.  Náročné větrné podmínky dávaly pilotům zabrat a třeba Francouz Ivanoff během svých dvou kvalifikačních letů trefil křídly svého speciálu hned tři. “Nebylo to jednoduché, protože při trénincích foukal vítr z jiné strany a nebyl tak silný. Když se tohle stane, je to jako kdyby lusknutím prstu někdo postavil jinou trať, než na kterou jste zvyklí. Musíte změnit průlet branami, přizpůsobit se podmínkám. Někdo se s tím vyrovnává lépe, někdo hůře. Nám se to dnes podařilo. Dokonce nebýt malé chybičky v prvním letu, celou kvalifikaci bychom vyhráli,” uzavírá český pilot.

Sonka_Prokop

Po vydařené kvalifikaci ho do hangáru přišel pozdravit jediný český závodník rallye v kategorii WRC Martin Prokop a na chvilku si dokonce vyzkoušel, jaké je to usednout do leteckého speciálu pro závody Red Bull Air Race. “Musím říct, že moc místa tady není, opravdu to je hrozně maličký,” usmíval se Prokop, který na závodě Red Bull Air Race není poprvé.”Je to krásná podívaná. S Martinem si fandíme navzájem, už jsem ho i vezl ve svém WRC speciálu, takže jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet ten jeho. I když samozřejmě jen na zemi. Dneska jsem si užil kvalifikaci a těším se na zítra, věřím, že to Martinovi poletí.”

Martin Sonka (CZE) - Action

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.