Pilotinfo

Mistrovství Evropy v letecké akrobacii v Chotěboři jde do finále

Přidáno: 10. Srpen 2017Autor:

V týdnu od 5. do 13. srpna roku 2017 probíhá na letišti v Chotěboři 10. Mistrovství Evropy v letecké akrobacii kategorie Advanced. Do Chotěboře přiletěli nejlepší piloti z celé Evropy a měří zde své síly při odlétání náročných akrobatických sestav.

Mistrovství sice trochu bojovalo s počasím, nicméně zatím se spíše daří a k dnešnímu dni se podařilo kompletně odlétat tři sestavy, tedy povinou volnou a dvě tajné. V celkovém průběžném pořadí je nyní na prvním místě Rus Dmitry Samokhvalov na Suchoji Su 31M, na druhém Francouz Loic Lovicourt a na třetím Rumunský reprezentant Andrei-Mihai Serbu, oba na Extrách 330SC. První z českých závodníků Petr Kouřil je zatím na čtrnáctém, Jaromír Čihák na čtyřiadvacátém a Adam Ondrejka na třiatřicátém místě z pětačtyřiceti závodníků, kteří v Chotěboři soutěží.

Mistrovství Evropy Advanced 2017

 

Neděle 13. srpna je den, vyhrazený pro veřejnost. Den začne závodem o Pohár Ivana Tučka ve freestylu, kde se utká jehož začátek je plánován na 10.00. Ve 12.00 proběhne slavnostní vyhlášení výsledků Poháru Ivana Tučka a desátého Mistrovství Evropy v letecké akrobacii. Následovat bude letecké vystoupení stíhacího letounu JAS 39 Gripen v pilotáži display pilota Ivo Kardoše, vrtulníku EC 135 s pilotem Danielem Tučkem, akrobatická exhibice nejlepších závodníků a řada dalších leteckých vystoupení.

Pokud se do Chotěboře chystáte letadlem, tak nezapomeňte, že přílety jsou možné do 10.00 místního času.

Mistrovství Evropy Advanced 2017 letiště Chotěboř Mistrovství Evropy Advanced Chotěboř 2017 10th FAI European Advanced Aerobatic Championship

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.