Pilotinfo

Mistrovství světa akrobacie UNLIMITED 2011

Přidáno: 31. Srpen 2011Autor:

Přelet všech tří skupin českého národního týmu do místa konání 26. Mistrovství světa v letecké akrobacii UNLIMITED proběhl v pořádku. Jako poslední v pondělí přistálo Sůčko s doprovodným Piperem, kteří letěli východní trasou a cestou museli sedat v Benátkách pro doplnění paliva.

V pondělí tak v boxu nad letištěm mohli potrénovat jen Mára Hyka, Petr Kopfstein a Martin Šonka.

Včera se pak do vzduchu dostali i Honza Rozlivka a Honza Adamec, sice jen na patnáct minut, ale alespoň něco. Místní podmínky jsou totiž od jiných závodů dost odlišné. Letiště je totiž položeno na úpatí hor, které obklopují box  ze tří stran. Piloti tak nemají téměř žádnou možnost pro kontrolu horizontu a každý si tak musí “získat do oka” pohled na správnou vertikálu. To je, ale věc, která komplikuje život všem závodníkům bez rozdílu (snad kromě místních) a problém s tím měli všichni, včetně těch nejlepších.

Jinak organizace vcelku klape, vládne tu velmi přátelská atmosféra a krásné teplé počasí. Bohužel i český tým tady zasáhla smutná zpráva o tragické nehodě Ládi Brožovského, je to smutné jako vždy a ztráta pro českou akrobatickou komunitu.

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.