Pilotinfo

Mistrovství světa v akrobacii UNLIMITED pomalu končí

Přidáno: 10. Září 2011Autor:

Na 26. Mistrovství světa v letecké akrobacii se v pátek dolétala druhá tajná (poslední) sestava, kdy dopoledne letělo uz jen 6 pilotů, kteří ještě mohli zasáhnout do bojů o celkového prvenství.

O celkovém vyčerpání závodníků, asi nejvíc vypovídá to, že i ty nejlepší z nejlepších pod dlouhým tlakem nervů hrubě chybovali. Například Gerald Cooper na Sbach 300…nervozní létání a hned v první figuře dal nulu kdy zapoměl na jednu osminku a dal jich v oblouku jen 7, následoval Francois Levot, vynikající pilot, na víc výborný milý člověk a ve figuře kde měl udělat tlačený kopaný výkrut, vykouzlil krásný, ale bohužel tažený kladný kopáč. Další nešťastník v řadě Philipp Steinbach, také hned v první figuře odtlačení do vertikály, na horu tažený kopáč 3/4 a oblouk s výkrutem na 8 dob …. nedostal se ani do vertikály, hned kopnul, dal jen půlku a byl o 90 stupnů stranou … osminkama pak zatacel zpět …další nula …

No nic, naši kluci tady už žádnou chybu udělat nemohli, protože až sem se bohužel nedostali, a to přesto, že v jeden okamžik byl Martin Šonka na prvním průběžném místě! Nádherné mistrovství skončilo za teplého a slunného počasí a tady je tedy výsledek bojů.

První místo RUS Mikhail Mamistov 11924,47, druhé místo FRA Olivier Masurelna na Capu 232 11805,83 bodu a na třetím místě RUS Oleg Shpolyanskiy 11703,88

Z našich nejlépe na 11 místě Martin Šonka s vyrovnaným hezkým výkonem a 11213,88 body, Marek Hyka s 10691,02 body na dvacátém místě potvrdil, že na dvojmístné Extře určené pro kategorii Advanced to v Unlimited prostě dlouhodobě nepůjde. 28 místo pro Petra Kopfsteina je vzhledem k tomu jak dobře létá velkým sklamáním, hlavně pro něj, bohužel v první tajné dal nulu a to ho bohužel posunulo tak dolu, že i když jinak předváděl skvělé výkony, nahoru už to moc nešlo. Slabou útěchou může být, že stejně dopadl i ruský šampion Alexandr Krotov, který skončil hned za Petrem na 29 místo s 10220,02 body.

Jan Adamec na 32 místě s 9864,25 body a 36 místo Jan Rozlívka s bohužel nějakou nulou na víc a následně nemohl postoupit do druhé tajné, takže má na kontě o jednu sestavu míň a skončil s 5922,12 body.