Pilotinfo

Nečekaná zpráva – seriál Red Bull Air Race končí !

Přidáno: 29. Květen 2019Autor:

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva o konci seriálu Red Bull Air Race. Všechny potvrzené letošní závody proběhnou, nicméně ročník 2020 již nebude. Pro české fanoušky je to zvlášť velká ztráta, jednak se seriálu účastní dva čeští piloti, Martin Šonka a Petr Kopfstein a jednak byla velká šance, že jeden ze závodů by se konečně, po několika letech snažení, mohl konat i v České republice.

Šok je to pro všechny, včetně samotných závodníků, oproti prvnímu přerušení tentokrát není důvodem bezpečnost, ale podle všeho, hlavní sponzor, společnost Red Bull již nadále nehodlal nést náklady se seriálem spojené. Tomu odpovídá i fakt, že řada letošních závodů nemá potvrzené místo konání, tedy nejsou partnerská města, která by se chtěla finančně podílet …

Martin Šonka Red Bull Air Race Luasitzring 2017

Své k tomu dnes řekl i Martin Šonka, “Je to šok, rozhodně jsem to nečekal. Je to nepříjemné překvapení a musím to nějak vstřebat. Nevím, co k tomu v danou chvíli říct dál. Je to neskutečné zklamání, dle našich informací rostl zájem fanoušků, televizí, zřejmě se ale nedařilo naplnit potenciál a očekávání v jiných oblastech a došlo k takovému rozhodnutí hlavního sponzora. Na druhou stranu Red Bull tenhle sport vymyslel a dlouhodobě podporoval a já budu vždycky vděčný, že jsem se toho mohl účastnit a dokonce vyhrát titul. Je to splněný sen. Nemůžeme ale teď dělat nic jiného, než to rozhodnutí respektovat, ač je to velmi bolestné. Věřím, že tenhle motorsport má stále ohromný potenciál, bohužel se ho ale zřejmě nedařilo plně využít.”

“Je to čerstvé, ale samozřejmě musím myslet i na to, co budu kromě akrobacie dělat dál. To bude chtít asi trochu času. Teď před sebou stále máme tři zbývající závody letošního ročníku šampionátu v Kazani, na Balatonu a v Japonsku. Tam budeme chtít určitě uspět i kvůli fanouškům, takže se na to musíme soustředit a zároveň se pokusit si to i maximálně užít. Každopádně spousta tvrdé práce při vývoji a tréninku přijde na zmar, to je jasné. Pro nás je to i hodně smutné z toho pohledu, že to stálo dost peněz. O víkendu se alespoň těšíme na fanoušky do Pardubic na Aviatickou pouť, kde jim poprvé v Česku předvedeme, jak air race reálně vypadá. Zkusíme jim s Petrem Kopfsteinem alespoň trochu zvednout náladu po téhle zprávě. Co bude dál, se uvidí”

Petr Kopfstein Red Bull Air Race Luasitzring 2017

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.