Pilotinfo

Petr Kopfstein českým šampiónem v královské disciplíně letecké akrobacie

Přidáno: 23. Červen 2014Autor:

Letecká akrobacie patří historicky k nejúspěšnějším sportům v naší zemi. Její úspěchy jsou téměř tak staré jako republika sama (včetně historie Československé. Počty titulů mistrů Evropy a Světa, které naši reprezentanti získali jsou pro protěžované hokejisty nebo fotbalisty, pouze nedostižným snem. O tom, kdo má možnost se zúčastnit bojů ve světě rozhodují výsledky z domácích soutěží. Ta letošní vrcholná, Mistrovství ČR v letecké akrobacii 2014 proběhla na letišti v Chotěboři.

Mistrovství ČR v letecké akrobacii  2014 proběhlo i přes nepřízeň počasí tak, že bylo možné odlétat všechny připravené sestavy a během třídenního závodního klání piloti předvedli své letecké umění na svých akrobatických speciálech. Hosty mistrovství v letecké akrobacii byli i významní zahraniční rozhodčí, na jejichž vrcholu stál prezident mezinárodní letecké akrobatické asociace CIVA LG Arvidsson ze Švédska. I on při závěrečné řeči vyslovil spokojenost s průběhem celých závodů a vyslovil přání o konání mezinárodních akrobatických závodů v Chotěboři. Nechme se tedy překvapit, kam se bude směřování leteckých show v Chotěboři ubírat dále. Výsledky celého akrobatického klání naleznete na odkazu Acro-Online.

Mistr ČR v letecké akrobacii UNLIMITED 2014

Nejlepším akrobatickým pilotem České republiky nejvyšší kategorie Unlimited se pro rok 2014 stal Petr Kopfstein. Po vyrovnaném souboji na chotěbořkém letišti se ujal ve druhé sestavě vedení před kolegou Martinem Šonkou, a své vedení již nepustil. Třetí příčku s obrovským odstupem za oběma obsadil Marek Hyka. Všichni tři soutěžili na strojích Extra 330 SC. Pro Petra Kopfsteina je zatím bezezbytku úspěšný. Pro letošní rok byl nominován do série Red Bull Air Race Challenger Cup, kde na posledním závodě skončil na výborném druhém místě. Nyní tedy získal nejvyšší možnou domácí trofej a do konce letošní sezóny ještě zbývá dost času. Sám Petr dosavadní průběh hodnotí následovně: “Mám opravdu velkou radost, letošní sezóna se vyvíjí velmi pozitivně a mám tak velkou motivaci na sobě dál tvrdě pracovat”.