Pilotinfo

Petr Kopfstein na Red Bull Air Race v Gdyni čtvrtý

Přidáno: 27. Červenec 2014Autor:

Petrovi nakonec po více než slibném začátku v trénincích unikla „bedna“ jen velice těsně. Po třech prvenstvích v rozletech je tak výsledkem čtvrté místo za Tomem Bennetem z Velké Británie. Velký souboj ve finále mezi sebou nakonec svedli Cludius Spiegel z Německa a Daniel Ryfa ze Švédska, ze kterého nakonec s těsným rozdílem vzešel vítězně Němec.

Air Race Challenger

V celkovém pořadí letošního ročníku Red Bull Air Race Challenger Class tak Petr Kopfstein drží čtvrté místo s šestnácti body, tedy se stejným počtem jako má Tom Bennet na místě třetím. Do konce sezóny ještě zbývají čtyři závody a konec je tedy stále otevřený. Na startu se Petr Kopfstein opět objeví na závodech v americkém Las Vegas na počátku října. Jedná se o poslední kolo kvalifikace, jehož výsledky se budou započítávat do celkového žebříčku před velkým finále, které proběhne poslední říjnový víkend v rakouském Spielbergu. Petr je druhým pilotem reprezentujícím Českou republiku v této nejrychlejší motoristické soutěži světa. Vedle Martina Šonky, který soutěží v kategorii Master, se tak zařadil mezi elitních 11 pilotů světa v kategorii Challenger.

challenger RBAR Gdyně

Dnes pokračuje soutěž v Gdyni závodem kategorie Master Class, kde barvy České republiky hájí Martin Šonka. Závod samotný můžete sledovat od 1600 na redbull.tv

 

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.