Pilotinfo

Petr Kopfstein vítězem Challengers Red Bull Air Race 2014!

Přidáno: 25. Říjen 2014Autor:

Fantastický úspěch českého leteckého sportu a hlavně pilota Petra Kopfsteina! Poprvé v historii závodů Red Bull Air Race zazněla na stupních vítězů česká hymna. Stalo se tak dnes v závěrečném závodě seriálu Red Bull Air Race ročníku 2014 v rakouském Spielbergu. Petr Kopfstein, úřadující mistr České republiky v akrobatickém létání kategorie Unlimited, dosáhl při své premiéře rovnou na vítězství v kategorii Challengers. Potom co suverénně ovládl tréninkové lety, potvrdil svou formu i v závodě a zaslouženě zvítězil. Kromě vítězství v posledním závodě se Petr stal i celkovým vítězem této kategorie.

Petr Kopfstein Spielberg 2014

Kategorie Challengers byla novinkou soutěžního ročníku 2014 a od kategorie Master Class se odlišuje například tím, že všichni piloti startují na naprosto identických strojích, bez možností individuálního vylepšení. Po celý letošní rok se v ní utkávalo jedenáct pečlivě vybraných pilotů, z nichž šest nejlepších poměřilo své síly v dnešním finále. Na stupních vítězů stáli vedle Petra Kopfsteina druhý Halim Othman z Malajsie a na třetí příčce pak Francouz Mikael Brageot.

Kopfstein vítěz Red Bull Air Race Challengers

Seriál Red Bull Air Race vyvrcholí zítra, v neděli 26. října, kdy na stejném místě, tedy v rakouském Spielbergu, před řadou českých fanoušků nastoupí do závodu v kategorii Master Class druhý český zástupce – Martin Šonka.

Tematicky související články

One Response to “Petr Kopfstein vítězem Challengers Red Bull Air Race 2014!”

  1. 1
    Joe, Czech Spitfire Club Says:

    Paráááda! Velká gratulace Petrovi i týmu!!

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.