Pilotinfo

Začíná mistrovství světa v letecké akrobacii UNLIMITED

Přidáno: 27. Srpen 2011Autor:

Český tým reprezentantů v letecké akrobacii letí do Itálie, do Toskánska. Nebojte se, tentokrát to není tým složený z Marka Dalíka nebo jemu podobných, tentokrát jsou to kluci, kteří od státu nic nedostávají. Naopak, aby mohli svoji zem reprezentovat, musí si to zaplatit sami. Ale nebudu tady brečet, naopak věřím, že vám na základě informací od kamarádů, kteří budou přímo v místě konání letošního již 26. Mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie UNLIMITED, budu přinášet jen samé pozitivní zprávy.

Místo konání 26. Mistrovství světa v letecké akrobacii

Evropa, Itálie, Toskánsko, letiště Foligno

Datum

Od 31. srpna do 11. září 2011

Náš tým

piloti Jan Adamec, Jan Rozlivka, Marek Hyka, Martin Šonka, Petr Kopfstein, šéf týmu Stano Bajzik, mechanik Aleš Staněk

Naše technika

Suchoj SU 31 M, Extra 330 LC, Extra 330 SC, Extra 300 SR

Poslední přípravy a přelet

Nakonec proběhlo ještě jedno neplánované krátké mini soustředění na letišti v Chotěboři a další setkání celého týmu se očekává až v Itálii. Marek Hyka s Petrem Kopfsteinem se ještě společně dva dny připravovali v Toužimi a zítra se chystají na přelet Alp přes Brennerský průsmyk. Pokud jim bude přát počasí, zvládnou celý přelet za tři a půl hodiny namísto pěti, kolik by jim trval “vyhlídkový let” kolem Alp. Martin Šonka poletí sám, protože tento víkend vystupuje na leteckém dni v Rakousku, takže to má jen “přes kopec”. Zbytek týmu, tedy Honza Rozlivka, Honza Adamec, Stano Bajzik a Aleš Staněk poletí ve skupině SU 31M a doprovodný Piper buď zítra nebo až v pondělí. V pondělí a úterý má náš tým ve Folignu přidělené trénikové sloty, takže to už musí být všichni bezpodmínečně na místě.

letecká akrobacie UNLIMITED

P.S. Není pravda, že by stát nepřispěl na reprezentaci vůbec, zaplatil za závodníky vklady na soutěž. Všechno ostatní, tedy palivo, ubytování, stravování (maséra ani doktora a nevím co ještě, samozřejmně nemají) si platí sami a za pomoci svých sponzorů. Kolik čutaček nebo hokejistů by za takových podmínek jelo reprezentovat?

Tematicky související články

One Response to “Začíná mistrovství světa v letecké akrobacii UNLIMITED”

  1. 1
    zajímavý Says:

    To by mě zajímalo ,sami???Asi jste chlapci zapoměli na sponzory,celkem zásadní.

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.