Pilotinfo

Zítra startuje poslední evropský závod série Red Bull Air Race 2018

Přidáno: 15. Září 2018Autor:

Martin Šonka si v kvalifikaci na poslední evropskou zastávku seriálu Red Bull Air Race v Rakousku vyletěl třetí místo a v nedělním závodě ve Vídeňském Novém Městě ho v prvním kole čeká jako soupeř Španěl Velarde. Martin je zatím v celkovém pořadí seriálu druhý se ztrátou šesti bodů na prvního Američana Gouliana. Petr Kopfstein po skvělém výkonu v tréninku, kde zalétl nejlepší čas ze všech skončil v kvalifikaci třináctý.

V kvalifikačním zápolení sice skončil třetí, spokojenost byste ale u něj hledali těžko. Zvlášť když jsou před ním dva další piloti Japonec Murroya a Němec Dolderer. “Není to úplně špatné, není to úplná nespokojenost, asi tak napůl. Jsou před námi dva piloti , navíc s poměrně výrazným náskokem, takže máme o čem přemýšlet a budeme muset najít cestu, jak se pokusit zrychlit. Na druhou stranu tu létáme zatím konzistentě, což je velmi důležité a musíme v tom pokračovat,” popisoval v tiskovém centru Martin Šonka.

Martin Wonka RBAR 2018 Vídeň

V sezóně už poněkolikáté narazí v prvním kole závodu na Španěla Velardeho, se kterým má zatím služnou vzájemnou bilanci. “To je těžké, Juan létá rychle, má rychlé letadlo po trojnásobném mistrovi světa. V prvním letu byl dnes diskvalifikován za překročení crowd line, takže druhý let letěl asi trochu opatrněji, aby měl nějaký čas a nedá se to moc hodnotit. My se teď musíme připravit na zítřek, podívat se, jaké budou podmínky, jak bude foukat vítr a podobně. Nemůžeme podcenit sebemenší detail a už vůbec ne našeho soupeře.

Závod startuje zítra ve 14:00.

Martin Wonka Wiener Neustadt Red Bull Air Race 2018

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.