Pilotinfo

Letos opět proběhne Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav

Přidáno: 01. Únor 2017Autor:

Po dvou letech se opět bude konat Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav. Tato již tradiční akce konaná každé dva roky je zaměřena na prezentaci nejen čáslavské základny, zúčastní se jí také další útvary Armády ČR. Neopomenutelnou součástí jsou dynamické ukázky primárně vojenské letecké techniky, jedná se tak částečné o leteckou přehlídku. Doprovodný program bude součástí celého dne. Letošní Den otevřených dveří se bude konat 20. května 2017. Vstup na akci bude zdarma.  Mimochodem v letošním roce si budou moci návštěvníci připomenout výročí 60 let od založení leteckého pluku v Čáslavi.

Při zatím posledním Dni otevřených dveří základny,  v roce 2015 se ukázalo, že akce dokáže přilákat až 40000 příznivců nejen letecké techniky. „Den otevřených dveří bude opět koncipován tak, aby se po celý den zabavily rodiny s dětmi,“ vysvětluje ředitel akce za 21. základnu podplukovník Robert Kryštof. V plánu je tak dětský koutek, kde budou pro ty nejmenší připraveny různé hry či soutěže.  V rámci statických ukázek bude prezentována technika pozemních i vzdušných sil Armády ČR.

V roce 2015 měli diváci možnost shlédnout např. intervenci dvojice gripenů na transportní letoun C-295 CASA, display ukázku útoku na pozemní cíle dvojice lehkých bitevníků L-159 ALCA doplněný o pyrotechnické efekty nebo mohli porovnat schopnosti display pilota švédského a českého JAS-39 Gripen. Belgické vzdušné síly se prezentovaly display týmem s letounem F-16.

Gripen startuje z Čáslavi na Island

Tematicky související články

Leave a Reply