Pilotinfo

První zahraniční přílety na cvičení Ramstein Rover 2012

Přidáno: 05. Září 2012Autor:

V úterý 4. září 2012 krátce po desáté hodině dopoledne přistálo na ploše náměšťského letiště ve dvou vlnách celkem osm letounů vzdušných sil USA typu A-10 Thunderbolt ze základny vzdušných sil USA v německém Spangdahlemu.

Piloty letounů osobně přivítali řídící cvičení za NATO plukovník generálního štábu Harry H. Schnell a zástupce velitele 22. základny letectva plukovník Ing. Miroslav Svoboda.

Přílet těchto letounů neznamená jen důležitý moment pro cvičení „Ramstein Rover 2012“, ale i „historickou událost“ pro 22. základnu letectva, která letouny tohoto typu hostí poprvé.

A-10 Thunderbolt je jednomístný dvoumotorový proudový podzvukový letoun určený k poskytování přímé letecké podpory jednotkám pozemních sil ničením tanků, obrněných vozidel a dalších pozemních cílů. Rovněž může působit jako předsunutý letecký návodčí a navádět jiné letouny na pozemní cíle.

kapitán Zdeněk Zeman, tiskový mluvčí cvičení Ramstein Rover 2012

Poznámka redakce: v souvislosti s cvičením se připravte na výrazná omezení letů všeobecného letectví přes prostory vymezené pro cvičení.

 

Tematicky související články

Leave a Reply