Pilotinfo

Vláda dnes řešila vojenská letadla, jak L 159 tak JAS 39

Přidáno: 02. Leden 2014Autor:

Z dnešních osmnácti bodů jednání vlády se dva přímo týkaly vojenských letadel. To není zrovna málo. Jeden z návrhů, odprodej 28 podzvukových taktických letounů Aero L 159 a nezbytného vybavení k zajištění jejich provozu vláda schválila. Jejich prodeji americké společnosti Draken International již teď vlastně nic nebrání. Nicméně v případě nekonečného příběhu pokusů o prodej těchto nešťastných letadel (to, že jich nějaký hlupák objednal nesmyslný počet nic nevypovídá o jejich kvalitách či nekvalitách) budou muset na Ministerstvu obrany vyčkat s otevíráním šampaňského minimálně do doby, kdy budou peníze skutečně na účtu.

Schválení tohoto bodu opět poukázalo na fakt, že velká část české novinářské obce má výrazné problémy s matematikou, takže například na severu iHNED.cz se objevil bombastický titulek (později opravený) Vláda prodá letadla L 159. Za každý stroj zaplatí americká firma kolem půl miliardy naproti tomu Český rozhlas Radiožurnál hlásil, že za jedno letadlo bude česká strana inkasovat půl miliónu korun. Nicméně po poslední exhibici Lidových novin a jejich „experta“, kde oznámili, že letadla budou v USA sestřelena a zničena už čeští žurnalisté už ani moc překvapit nemohou ….

Další letecký bod dnešního jednání vlády naproti tomu vláda přerušila do konce února. Přeloženo do srozumitelné řeči – rozhodnutí o Dodatku k prodloužení Smlouvy o pronájmu stíhacích letounů JAS 39 Gripen se ponechává až na novou vládu. Nicméně ve stavu v jakém celý proces je, a reálné nemožnosti jiného řešení v tomto případě asi nějaké překvapení nehrozí. I když jsme v Čechách …

P.S. O tom, že žijeme v Kocourkově svědčí neletecký bod číslo 11, ze kterého plyne, že k uspořádání česko-bavorské výstavy je nutné jmenovat dokonce vládního zmocněnce ! Na něco je v naší zemi zřejmě peněz nekonečně.

JAS 39 Gripen pilotinfo

Tematicky související články

Leave a Reply