Pilotinfo

Airbus A 321 Wizz Airu se předvedl nad Budapeští

Přidáno: 03. Květen 2016Autor:

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, se podruhé zúčastnil aerosalonu v Budapešti, který se konal 1. května. Wizz Air se v letošním roce zúčastnil se svým nejnovějším letadlem Airbus A321 a byla to první účast typu Airbus A321 na letecké přehlídce v Budapešti. Kapitáni David Morgan, vedoucí letového provozu a hlavní pilot společnosti Wizz Air, a András Arday při této příležitosti uskutečnili tři přelety nad Dunajem s jedním z nových letadel A321. Při prvním nízkém přeletu letěli rychlostí 140 uzlů ve výšce 100 metrů, přičemž vysunuli klapky a podvozek. Po zatáčce o 45 stupňů vedle Markétina ostrova se letadlo vrátilo již se zataženým podvozkem a ve finálním průletu akcelerovalo na rychlost 300 uzlů.

Airbus A 321 Budapešť

Airbus A321ceo je jedno z nejhospodárnějších dopravních letadel s jednou uličkou současnosti a poprvé bylo zařazeno do flotily WIZZ v listopadu 2015 na budapešťské základně společnosti Wizz Air. Z Budapešti nyní létají čtyři letadla A321 na linkách Wizz Airu, který tak významně navýšil své kapacity při současném zvýšení komfortu pro cestující. Letadla A321ceo jsou kromě stále častěji používaného modernizovaného vzhledu, který mohli sledovat diváci na aerosalonu, vybavena také novými barvami interiéru, světlejším designem ve vnitřním prostoru, sedadly čalouněnými měkkou kůží a větším výběrem sedadel. Cestující se společností WIZZ mají také větší výběr pro individualizaci svých letů, ať se jedná o prioritní nastupování do letadla, větší prostor pro nohy nebo sedadlo v přední části letadla.

WIZZ převezme do roku 2018 třicet letadel aktuální verze typu A321 a posléze budou zahájeny dodávky vylepšeného modelu A321neo. Kapitán Morgan po letu řekl: „Pro mě a kapitána Ardaye bylo ctí představit toto neuvěřitelné letadlo lidem v Budapešti. A321 je favoritem mezi piloty společnosti Wizz Air a fungoval bezvadně. Nejvyšší provozní hospodárnost tohoto letadla ve své třídě znamená, že Wizz Air může i nadále nabízet letenky za nejnižší ceny stále většímu počtu cestujících. Na palubě letadla A321 si mohou naši zákazníci užívat nového interiéru a vynikajících služeb poskytovaných našimi kolegy, kteří mají na starost péči o cestující – to je důvodem, že tak mnoho našich klientů s námi létá znovu a znovu.

Airbus A 321 Wizz Air

Štítky: , ,

Tematicky související články

2 Responses to “Airbus A 321 Wizz Airu se předvedl nad Budapeští”

  1. 1
    PC Says:

    to ale není A321 NEO !!!!

  2. 2
    Quax Says:

    Děkujeme za upozornění, chyba byla opravena. Nové 321 ve flotile Wizz Airu skutečně nejsou verze neo, ale derivát 321 označovaný jako ceo.

Leave a Reply