Pilotinfo

Airbus A380-800 Emirates přistál v Praze

Přidáno: 02. Červenec 2015Autor:

Ve středu 1.7.2015 nastal dlouho očekávaný okamžik pro zaměstnance letecké společnosti Emirates , jejich pozvané hosty a také početný zástup leteckých fanoušků prakticky z celé republiky. Jak už jsme napsali v předchozím článku , společnost Emirates slaví plných pět let od působení na našem trhu. Jejich linka z Dubaje se stala opravdu oblíbenou a mnoho našich krajanů využilo služeb uvedené společnosti i pro své lety do Thajska , Austrálie i mnoha jiných vzdálených zemí. Ostatně i Dubaj je lákavým cílem nejen pro nákupy , ale také pro hráče golfu, stejně jako milovníky dostihů nebo motoristického sportu.

Airbus A 380 Prague

I počasí bylo skoro jako v Dubaji – obloha bez mráčku a horko až nám rozpálený beton na letišti málem spálil podrážky u bot. Naštěstí jsme se brzy dočkali – v dálce se objevila známá silueta přistávající A380 , bohužel silně rozostřená horkým letním ovzduším. V danou chvíli letoun dosedal na vzletovou a přistávací dráhu 06 , tedy ze směru od Hostivice. V duchu jsem litoval početné davy za plotem letiště , hlavně u opačného konce dráhy…Třistaomsdesátka z Dubaje s registrací A6-EES přilétla přesně dle letového řádu ve 13:25 hodin. Po přistání byl letoun uvítán vodní slavobránou od letištních hasičů. Bohužel , nestihli jsme autobusy dojet na stojánku a tak máme na památku jen snímky přes jeho sklo…

Airbus A 380 v Praze

Už při přistání nastaly žně , hlavně pro všechny fotografy i několik televizních štábů. Aby ne , dvoupatrová A380 nebývá v Praze často. Pět let existence linky do Dubaje dostatečným způsobem prověřilo možnosti společnosti Emirates na našem trhu. A ten se opravdu dobře rozvíjí. Už jen další údaj – od zahajovacího letu 1.7.2010 už byl na linku nasazen dvakrát nový a větší typ letounu. Nyní zde létá Boeing 777-300ER a pokud bude nárůst cestujících pokračovat , je možné , jak se v blízké budoucnosti dočkáme i nasazení Airbusu A380 .    Navíc postupně narůstá i objem přepravovaného nákladu. Sesterská společnost – Emirates SkyCargo postupně na lince do a z Dubaje přepravila úctyhodných 43 349 tun zboží ! To je na náš malý trh výborný výsledek.

Ředitel společnosti Emirates pro ČR Bořivoj Trejbal na tiskové konferenci konané po příletu Airbusu A380 do Prahy řekl : „Jsme potěšeni, že našim českým cestujícím, díky nimž se Emirates stala tak dobře zavedenou značkou na místním i regionálním trhu, můžeme poprvé nabídnout tuto jedinečnou cestovní zkušenost“. A380, proslulé svojí účinností, spaluje o 20 % méně paliva než jeho nejbližší konkurent. Letadlo nabízí dostatek prostoru pro vybavení umožňující Emirates poskytovat zákazníkům na palubě služby celosvětové úrovně. Flotila Emirates A380 nabízí cestujícím každé třídy oceňovaný zábavní systém ICE  s více než 2 000 kanály palubní zábavy a také wi-fi připojení. Všechna letadla Emirates A380  navíc v business a první třídě nabízí unikátní produkty, jako jsou Shower Spa a oblíbený palubní salonek pro cestující první a obchodní třídy.

Airbus A 380 Emirates Praha

 

V současné době Emirates provozuje 62 letadel A380 a má objednáno dalších 78 kusů tohoto typu, což z ní dělá největšího provozovatele A380 na světě. Objednávka plných 140 letounů znamenala pro Airbus Industrie významný krok a povzbudila i zájem ostatních leteckých společností. Ostatně , u Emirates dnes pracuje mnoho našich krajanů – od kapitánů až po palubní průvodčí i řadu zaměstnanců pracujících na firemní centrále v Dubaji a regionálních zastoupeních. Právě na palubě A380 byla řada palubních průvodčích z Čech , s nimi se můžete setkat pravidelně i na linkách do Prahy. Pro mnoho cestujících tím odpadá jazyková bariéra a let je hned příjemnější, i v Dubaji lze v případě potřeby požádat o asistenci na letišti v češtině. U nečekaných problémů to může být opravdová pomoc , rozhodně lepší , než jen voucher do restaurace.

Airbus A 380 Praha Ruzyně

Od vstupu na český trh investovala společnost Emirates nejen do linky Praha-Dubaj, ale v rámci svého závazku k regionu také do trhů v Polsku, Německu a Maďarsku,“ řekl Thierry Aucoc, senior viceprezident Emirates pro obchodní operace v Evropě a Ruské federaci, „Praha je pro nás klíčovým trhem, co se týče obsazenosti i obchodu zprostředkovávaného divizí SkyCargo. Neustále hledáme nové cesty, jak cestování usnadnit, což je vidět i na našich investicích do produktu.“

Airbus A 380 Praha

Na zpáteční cestu se Airbus A380 Emirates vydal v 17:05 hod. a opět byly paluby plné cestujících. Řada z nich v Dubaji pokračovala stejnou společností do Bangkoku v Thajsku , což je jedna z velmi oblíbených destinací našich turistů. Nezbývá než doufat , jak se s dvoupatrovým Airbusem společnosti Emirates zase v Praze brzy potkáme , třeba už jako novým typem na lince. A kdo ví , možná i s téměř kompletní česky hovořící posádkou včetně obou pilotů. Díky , Emirates a ať se Vám podnikání daří !

Emirates Praha

Airbus A 380 Emirates interier

A 380 Emirates první třída

A 380 Emirates vstup

A 380 first class

Emirates palubní servis

Tematicky související články

Leave a Reply