Pilotinfo

Airbus A380 Emirates přistál na Filipínách, společnost již obnovila lety do 75 destinací

Přidáno: 24. Srpen 2020Autor:

Letecká společnost Emirates oznámila mimořádné páteční přistání letounu Airbus A380 na letišti v  Clark na Filipínách. Společnost dále obnovila či obnoví osobní lety do Varšavy (od 2. září), Birminghamu (1. září), Cebu (20. srpna) a Houstonu (23. srpna). Emirates bude souběžně také provozovat speciální repatriační lety do Bengalúru, Kóčinu, Dillí, Bombaje a Tiruvanantapuramu, a to v období od 20. do 31. srpna.

Emirates Airbus A380 v letu 

Airbus A380 společnosti Emirates přistál tento týden na Mezinárodním letišti v Clarku. Pasažéři na lince z Dubaje do Clarku (EK 2520) si tak mohli vyzkoušet služby a pohodlí tohoto letounu, který na této lince pravidelně nelétá. Emirates se tak stala první leteckou společností, která přistála s komerčním letem na palubě A380 na letišti v Clarku. Aerolinka operuje lety na toto letištiě od roku 2016. Emirates momentálně létá s A380 na linkách do Londýna, Paříže, Káhiry, Toronta a Kantonu.

Emirates dále pokračuje v obnově osobní přepravy, včetně linky do Varšavy (2. září), Birminghamu (1. září), Cebu (20. srpna) a Houstonu (23. srpna). Na lince Dubaj-Varšava bude operovat letoun Boeing 777-300ER. Cestující si mohou zarezervovat místa v First Class, Business Class a v Economy. Linka bude obsluhována dvakrát týdně, od 7. října třikrát týdně.

Linka Dubaj-Birmingham bude provozována čtyřikrát týdně, Dubaj-Cebu dvakrát týdně, opět na palubách Boeing 777-300ER. Mezi Dubají a Houstonem bude létat Boeing 777-200LR a to třikrát týdně. Emirates momentálně cestujícím nabízí pět linek do USA, včetně New Yorku JFK, Washingtonu DC, Bostonu, Chicaga a Los Angeles.

Emirates bude také v období mezi 20. a 31. srpnem provozovat repatriační lety do Indie, konkrétně do Bengalúru, Kóčinu, Dillí, Bombaje a Tiruvanantapuramu. Lety jsou určeny především pro obyvatele Indie, kteří se chtějí vrátit ze Spojených arabských emirátů a naopak.

Linky bude obsluhovat Boeing 777-300ER. Cestující si mohou rezervovat své místo na emirates.com nebo prostřednictvím cestovní agentury. Cestující musí splňovat podmínky pro vstup do dané destinace. Více informací naleznete zde.

Boeing 777-300ER A6-EQP Emirates na letišti Dubaj

Zákazníci Emirates mohou od září využít 75 linek mezi Afrikou, Blízkým východem a asijsko-pacifickým regionem s přestupním spojením v Dubaji, kterou mohou také navštívit, a to díky směrnicím, které povolují vstup do města cestujícím s obchodním či turistickým záměrem. Všichni cestující (i tranzit) mířící do Dubaje a Spojených arabských emirátů se musí povinně prokázat negativním testem na COVID-19, včetně občanů a rezidentů SAE, turistů, a to bez ohledu na zemi, ze které přicházejí.

Emirates svým zákazníkům nabízí bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během jejich cest. Tuto možnost mohou využít všichni cestující, jejichž let se uskuteční do 31. října 2020. O finanční pomoc mohou zákazníci žádat po dobu 31 dnů od prvního letu v rámci plánovaných cest.

Tematicky související články

Leave a Reply