Pilotinfo

British Airways Future Pilot Programme nabízí možnost stát se profesionálním pilotem

Přidáno: 05. Listopad 2012Autor:

Britská letecká společnost British Airways, člen nadnárodní International Airlines Consolidated Group (IAG), vyhlašuje výběrové řízení na pozici pilota dopravních letadel.

Nabídka je určena naprostým nováčkům v letectví – uvedený program BA FPP má formu tzv. ab-initio výcviku, díky kterému je možné se přihlásit bez jakýchkoliv předchozích leteckých zkušeností, licencí a nalétaných hodin. Po splnění náročných vstupních podmínek si pak vybraní uchazeči zvolí jednu ze tří zavedených leteckých akademií (CAE Oxford Aviation Academy, Flight Training Europe – Jerez nebo CTC Aviation Training) a po úspěšném dokončení studia a výcviku (cca 18 měsíců) jim bude nabídnuta pozice First Officer ve společnosti British Airways, v rámci evropské sítě short-haul destinací této společnosti na letounech Airbus A320 a Boeing 737.

BA FPP je výjimečnou nabídkou, ze dvou důvodů.

Opakuje se teprve podruhé, s ročním odstupem a v dnešní době nemá v letecké dopravě obdoby, zejména u tak významných společností, jakou je British Airways. Karierní vyhlídky úspěšných kandidátů jsou velmi dobré s potenciálem budoucího profesního růstu v rámci letadlové flotily, destinací i pozic v aerolince a pravděpodobnost úspěšné investice do budoucího povolání velmi vysoká.

Druhým důvodem jsou velmi nadstandardní finanční podmínky. Není zvykem, aby se aerolinka finančně podílela na výcviku svých pilotů – v dnešní době je výjimkou i dříve běžný type-rating a počáteční základní výcvik je naprostou výjimkou. Z tohoto důvodu je nabídka vhodná i pro zájemce s horším finančním zázemím, což je jeden z cílů, které si BA klade za své priority ve snaze o rovnocennou příležitost.

Další a podrobnější informace na webu British Airways Future Pilot Programme

British Airways Future Pilot Programme

Tematicky související články

Leave a Reply