Pilotinfo

České aerolinie a odborové organizace společnosti podepsaly kolektivní smlouvy na další rok

Přidáno: 31. Leden 2014Autor:

Vedení Českých aerolinií a představitelé všech pěti odborových organizací, které působí ve společnosti, včera v 11:00 hodin podepsalo společnou i veškeré specifické části kolektivních smluv. Podpis je výsledkem věcných jednání probíhajících v uplynulých měsících. Je to současně důležitý krok ke zvýšení konkurenceschopnosti Českých aerolinií. Kolektivní smlouvy jsou sjednané na období do 31. prosince 2014.

Jsem nesmírně spokojený, že v Českých aeroliniích pokračuje tradice konstruktivních jednání o kolektivních smlouvách, kterou jsme započali na konci roku 2012. Opět se potvrdilo, že jen věcná jednání vedou k oboustranně akceptovatelnému výsledku. Letos opět převládl zdravý rozum a fakta. I díky tomu jsme mohli nové kolektivní smlouvy podepsat ještě před vypršením platnosti těch původních. Jejich podpisem České aerolinie učinily důležitý krok k větší konkurenceschopnosti, což je základní podmínka dalšího rozvoje společnosti. Tímto chci poděkovat všem stranám, které se jednání účastnily,“ řekl po podpisu kolektivních smluv Philippe Moreels, předseda představenstva a prezident Českých aerolinií.

Potěšil mě konstruktivní přístup odborových organizací, které si naplno uvědomily potřebu nejen větší flexibility posádek, ale také kratší a pružnější platnosti kolektivních smluv. To byly dva hlavní požadavky, kvůli kterým vedení společnosti kolektivní smlouvy vloni otevřelo. Oba jsou nyní součástí nového znění. Kolektivní smlouvy jsou také výrazně štíhlejší a jednodušší. To je dobrá zpráva pro České aerolinie a jejich další vývoj,“ doplnil Martin Štolba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Českých aerolinií pro Provoz.

Společná část kolektivních smluv nedoznala žádných zásadních změn. Specifické části obsahují mimo jiné již zmíněné zvýšení flexibility posádek, tj. efektivnější a variabilnější plánování letového personálu, které více odráží sezónnost, a další faktory. Výsledkem je model, podle kterého budou moci být všechny posádky více využitelné v závislosti na provozní situaci
a potřebách společnosti.

Seznam odborových organizací působících v Českých aeroliniích:
Česká asociace dispečerů letecké dopravy (CZALDA)
České sdružení dopravních pilotů (CZALPA)
Odborová organizace posádek letadel (OOPL)
Základní organizace Odborového svazu dopravy (OSD)
Základní organizace Odborového svazu zaměstnanců letectví (OSZL)

střednětraťový letoun České aerolinie

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply