Pilotinfo

České aerolinie chtějí v příštím roce otevřít další linku do Ruska

Přidáno: 19. Listopad 2012Autor:

Na začátek letní letové sezóny 2013 chystají České aerolinie zahájení pravidelných letů do Permu v Ruské federaci. Společnost plánuje do Permu vypravovat dva zpáteční spoje týdně, přičemž první let z Prahy by měl odstartovat 31. března 2013. Pro České aerolinie to bude po Moskvě, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samaře, Rostovu na Donu, Ufě a Nižném Novgorodu již osmá destinace a jedenáctá pravidelná linka operovaná společností v Ruské federaci. Prodej letenek na nový spoj odstartuje na www.czechairlines.com v následujících týdnech.

České aerolinie plánují vypravovat do Permu dvě frekvence týdně. Z Prahy budou letadla společnosti odlétat každý čtvrtek a neděli 15 minut před půlnocí, s příletem do Permu na druhý den ráno v 7:50. Z mezinárodního letiště Bolšoje Savino v Permu pak budou odlétat vždy v pondělí a pátek v 9:05 s příletem na Letiště Václava Havla Praha v 9:30. České aerolinie pro linku do Permu již oficiálně obdržely přepravní práva. Díky spolupráci na bázi vzájemného sdílení kódů s partnerskou leteckou společností Tatarstan Airlines budou moct České aerolinie klientům nabídnout mezi Prahou a Permem až tři frekvence týdně.

České aerolinie v současnosti obsluhují mezi Českou republikou a Ruskou federací celkem 10 pravidelných linek – tři z Karlových Varů (do Moskvy, Petrohradu a Samary) a sedm z Prahy (do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary, Rostova na Donu, Ufy a Nižného Novgorodu). Plánovaná linka do Permu bude jedenáctou. Na novou linku do Permu České aerolinie nasadí moderní letouny Airbus A319.

Před rokem České aerolinie v souvislosti s novou linkou do Ufy avizovaly přípravu dalších novinek a rozšíření obchodních aktivit na ruském trhu. Zahájení operování do Nižného Novgorodu v letní sezóně 2012 a v současnosti připravovaná linka do Permu jsou konkrétní výsledky práce společnosti. Není to ale konečný výčet novinek připravovaných Českými aeroliniemi pro letní sezóny 2013 na trzích v postsovětském teritoriu,“ uvedl Jiří Marek, člen představenstva a viceprezident Českých aerolinií pro Obchod a marketing.

čsa design trsátko

Tematicky související články

Leave a Reply