Pilotinfo

České aerolinie nabízí novou službu – odbavení přes mobilní telefon

Přidáno: 27. Červen 2013Autor:

Po více než měsíčním testování v ostrém provozu České aerolinie spouští odbavení přes mobilní telefon. Novou službu mohou cestující využívat ve více než 20 destinacích včetně domovské Prahy, další budou postupně přibývat v průběhu letošního a příštího roku. Mobilní check-in Českých aerolinií lze využívat na chytrých telefonech s připojením k internetu. Služba je k dispozici v české, anglické, ruské a francouzské jazykové verzi.

Cestující Českých aerolinií využívající pravidelné linky společnosti z Prahy nebo z Abú Dhabi, Berlína, Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Košic, Mnichova, Nice, Oděsy, Paříže, Říma, Soulu, Stockholmu či Štrasburku se mohou nově na svůj let pohodlně a rychle odbavit přes mobilní telefon. Do konce týdne se seznam destinací, kde lze mobilní check-in využívat, rozšíří o Amsterdam, Bukurešť, Curych, Kodaň, Tel Aviv a Varšavu. Kromě standardního odbavení na přepážkách, na samoobslužných odbavovacích kioscích a internetu je mobilní check-in čtvrtý způsob odbavení na lety Českých aerolinií.

Novou službu odbavení přes mobilní telefon jsme mohli zavést díky sjednocení všech airline a odbavovacích systémů, které postupně proběhly v loňském prosinci a letos v březnu. Mobilní check-in je první z několika technologických novinek, které České aerolinie ve spolupráci s partnery letos připravují. Chystáme například novou verzi aplikace Manage My Bookings, kde si cestující můžou sami spravovat zarezervované nebo zakoupené letenky či speciální službu, která bude prostřednictvím krátkých textových zpráv a e-mailů klienty bezodkladně informovat o provozních nepravidelnostech a další aplikace,“ řekl Jiří Marek, viceprezident Českých aerolinií pro Obchod a marketing a dodal: „Naším cílem je postupně posilovat online služby, a to nejen na internetu, ale zejména v chytrých telefonech a tabletech.

Čtyři způsoby doručení palubní vstupenky
Odbavit se přes chytrý mobilní telefon lze 30 hodin před odletem, check-in je uzavřen 60 minut, u dálkových letů 90 minut před startem letadla. Po dokončení odbavovacího procesu si klienti mohou vybrat z několika možností doručení palubní vstupenky, a to v závislosti na typu mobilního telefonu a verze operačního systému:

  • Uložení v aplikaci Passbook – Pouze pro majitele iPhone s operačním systémem iOS6 a vyšším; palubní vstupenka je ve formátu pro mobilní odbavení a je k dispozici i offline.
  • Textovou zprávou – Cestující obdrží odkaz, na kterém si palubní vstupenku ve formátu pro mobilní odbavení stáhne do telefonu. Pokud telefon podporuje formát HTML5, lze palubní vstupenku uložit lokálně do přístroje a využívat offline.
  • E-mailem – Cestujícímu je palubní vstupenka zaslána e-mailem ve formátu odbavení přes internet.
  • Osobní vyzvednutí na letišti na odbavovací přepážce – Na některých letištích, např. v Oděse nebo Soulu je možné se odbavit přes mobilní telefon, nicméně tamní letiště zatím nepodporují formát palubní vstupenky pro mobilní odbavení.

Systém odbavení přes mobilní telefon u Českých aerolinií umožňuje opakovanou změnu vybrané sedačky, vložení čísla karty věrnostního programu OK Plus, tisk palubní vstupenky nebo také zrušení procesu odbavení, např. v případě nerealizování letu a nutnosti překnihování na jiný termín.

Mobilní odbavení Českých aerolinií je možné využívat na všech chytrých telefonech s připojením k internetu bez ohledu na operační systém. Funguje jak v prostředí iOS, Android, Symbian, Windows Phone, BlackBerry OS a dalších na adrese: m.csa.cz. Pro jeho používání není potřebné do telefonu stahovat žádnou speciální aplikaci. Odkaz na mobilní check-in Českých aerolinií je nicméně již součástí nové verze mobilní aplikace pro systémy iOS a Android.

Další novinky v online službách Českých aerolinií
Kromě mobilního check-inu České aerolinie v uplynulých dnech spustily na svém webu novou online službu rezervování ubytování ve spolupráci s renomovaným světovým konsolidátorem Booking.com. Klienti Českých aerolinií si tak můžou na jednom místě, na adrese www.csa.cz nebo www.czechairlines.com, zakoupit letenku, vypůjčit auto a nově rezervovat ubytování ve více než 307 tisících hotelech, apartmánech a jiných ubytovacích zařízeních za výhodné ceny.

České aerolinie před několika dny dokončily také redesign svého webu, když byl do nových barev překlopen online rezervační systém. Nová knihovací maska je moderní, přehlednější, intuitivnější a uživatelsky přívětivější. Systém barevně zvýrazňuje cenově výhodnější lety v jiných termínech v rozpětí 3 dnů před nebo po plánovaném odletu či příletu. Navíc celý proces rezervace letenky, od zadání cílové destinace až po zaplacení, zkracuje na pouhé čtyři kroky.

Poslední novinka Českých aerolinií je určena klientům, kteří si při nákupu letenky přes webové stránky společnosti zvykli na offline bankovní převod. České aerolinie nově umožňují tento typ platby používat při rezervaci letenky už pouhých 14 dnů před samotným odletem, a to jak na českém trhu, tak i v dalších zemích západní Evropy. Společnost tak zkrátila dobu, od kdy je možné tento platební nástroj využít o celý týden, z původních 21 dnů před odletem. Letenky rezervované méně než dva týdny před cestou je možné hradit online bankovním převodem nebo platební kartou s povolením internetových transakcí.

střednětraťový letoun České aerolinie

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply