Pilotinfo

Emirates nasadí na linku do Johannesburgu Airbus A380

Přidáno: 05. Srpen 2016Autor:

Emirates oznámily, že od 1. února 2017 budou jeden ze svých pravidelných čtyř denních letů mezi Dubají a Johannesburgem zajišťovat pomocí Airbusu A380-800. V současné době Emirates na všech čtyřech letech mezi oběma městy používají stroje Boeing 777. V rámci africké sítě Emirates se tak jedná o nejvytíženější linku, na níž letecká společnost v posledních pěti letech přepravila více než tři miliony cestujících. Po nasazení nových letounů se Johannesburg zařadí mezi více než 40 destinací, které obsluhují v rámci rozsáhlé letecké sítě Emirates vlajková letadla A380.

Airbus A380 nabídne celkem 516 míst ve třech různých třídách – konkrétně 14 soukromých kabinek v první třídě, 76 plně sklopitelných křesel typu mini pod v byznys třídě a 426 prostorných a pohodlných sedaček v ekonomické třídě. Nové letadla budou nasazována vždy na první ze čtyř každodenních letů, který pod číslem EK761 odlétá z Dubaje ve 4:40 s přistáním v Johannesburgu v 10:55. Zpáteční let EK762 odlétá z Johannesburgu ve 13:25 a v Dubaji přistává ve 23:45. Díky frekvenci čtyř letů, které každý den obě města spojují, nabízí Emirates cestujícím v obou směrech lepší výběr a vyšší flexibilitu při plánování jejich itineráře. Zákazníci odlétající z Johannesburgu tak mají možnost pohodlné a hladké cesty do mnoha dalších destinací v rozsáhlé globální síti Emirates, zejména pak těch v Evropě, západní Asii, Spojených státech a na Dálném východě, pouze s jednou mezizastávkou v moderním a pohodlném dubajském přestupním uzlu.

Emirates Praha

A380 létající v barvách Emirates jsou známé svým palubním salonkem v horním patře letadla. Pasažéři první a byznys třídy, zde mohou konverzovat s dalšími cestujícími nebo v klidu relaxovat. Cestující v první třídě se navíc během letu mohou osvěžit a načerpat nové síly v pohodlí exkluzivních palubních sprch. Emirates budou jedinou leteckou společností na trhu, která svým prémiovým zákazníkům na palubě A380 nabízí tyto unikátní výhody. Krom toho mají prémioví klienti u veškerých letů na Mezinárodní letiště Olivera Tamba nárok na bezplatný odvoz autem s řidičem, přístup do letištních salonků a možnost využívat přednostního odbavení.Emirates začaly do Jihoafrické republiky létat před 21 lety a kromě čtyř každodenních letů mezi Dubají a Johannesburgem nabízejí každý den též tři lety mezi Dubají a Kapským Městem a jeden let mezi Dubají a Durbanem. Cestující z Jihoafrické republiky tak mají možnost vynikajícího napojení na letovou síť Emirates s jejími více než 150 destinacemi po celém světě.

Stejně jako všechny ostatní linky Emirates do Jihoafrické republiky bude i spoj zajišťovaný Airbusem A380 provozován jako codesharový let se South African Airways.

Emirates Airbus A380 v letu

Tematicky související články

Leave a Reply