Pilotinfo

Emirates nasadila do Prahy nový typ – Boeing 777-300ER

Přidáno: 07. Květen 2014Autor:

Od prvního května oznámila společnost Emirates, že pravidelnou denní linku Praha-Dubaj bude obsluhovat letoun Boeing 777-300ER. Boeing 777-300ER nahradí stávající letoun Boeing 777-300. Letoun nabízí tři třídy: osm privátních apartmánů v první třídě, 42 plně polohovatelných sedaček lie-flat v business třídě a 310 sedadel ve třídě ekonomické. Celkem společnost Emirates provozuje 93 Boeingů 777-300ER a má objednáno dalších 59 letounů stejného typu.

Tato rozšířená verze modelu Boeing 777 nabízí jednu z nejlepších úrovní pohodlí a služeb na dálkových letech. Pasažéři první třídy na trase Praha-Dubaj budou mít na palubě letounu
Boeing 777-300ER vůbec poprvé k dispozici soukromá apartmá. Každé z nich je vybaveno posuvnými dveřmi, osobním minibarem, nastavitelným osvětlením, toaletním stolkem, zrcadlem a skříní. Jednotlivá apartmá jsou od sebe oddělena.

Emirates 777-300ER Air to Air

„Nasazení nového typu letadla svědčí o závazku naší společnosti vůči českým cestujícím, ale také o našem globálnímu růstu. Společnost Emirates se pyšní jednou z nejmladších flotil vůbec a díky jejímu postupnému rozšiřování jsme schopni nabízet našim cestujícím po celém světě stále vyšší a vyšší úroveň pohodlí,” vysvětlil Bořivoj Trejbal, Country Manager společnosti Emirates pro Českou republiku.

Cestující ve všech třídách si mohou užít oceňovaný systém palubní zábavy ice nabízející více než 1 600 kanálů zpráv, her, televizních seriálů a filmů. Ve všech třídách je také podávána gurmánská kuchyně připravovaná z regionálních surovin. Dále mohou cestující na všech letech s Emirates využít vysoké povolené hmotnosti zavazadel, a to konkrétně 50 kg v první třídě, 40 kg v business třídě a 30 kg v ekonomické třídě.

Bořivoj Trejbal dodal: „Praha je pro Emirates klíčovou destinací v oblasti střední a východní Evropy a tento nový letoun je jen dalším krokem v naší snaze poskytovat cestujícím komfort a služby té nejvyšší úrovně.“

Emirates B777-300ER

Tematicky související články

Leave a Reply