Pilotinfo

Emirates nasazují na linku do novozélandského Christchurch Airbus A 380

Přidáno: 07. Září 2016Autor:

Emirates jako první letecká společnost, nabídne od 30 října pravidelné spojení z a do Christchurch na palubě letadla A380. Dosud zajišťovalo denní spojení na této lince letadlo Boeing 777-300ER. S nasazením Airbusu navíc dochází k odstranění zastávky v Bangkoku, což umožní cestovat z Dubaje do Christchurch pouze s jednou zastávkou v Sydney. Představení A380 na lince do Christchurch probíhá ve stejnou dobu, kdy bylo oznámeno využití stejného letadla i na denní lince Dubaj-Auckland. Emirates aktuálně provozují také tři denní lety s A380 mezi Aucklandem a Dubají a dál přes Austrálii (Sydney, Melbourne nebo Brisbane).

Spojení EK412 odlétá z Dubaje v 10:15, čímž hladce navazuje na spoje přilétající z Evropy, např. z Amsterodamu, Barcelony, Londýna, Manchesteru či dalších z 38 evropských měst v síti Emirates. EK412 poté zastaví pouze v Sydney a dorazí do Christchurch v 13:50 další den (místního času). Zpáteční let EK413 odlétá z Christchurch v 18:45 a dosedá v Dubaji v 05:15 další den, opět se zastávkou v Sydney. Toto opatření zkrátí cestu do Dubaje a Evropy přibližně o dvě hodiny v každém směru. Současně je tu ještě spojení Dubaj – Auckland přes Sydney, které nabízí zajímavé příležitosti pro cestovatele do jihovýchodní Asie a Austrálie, protože let EK418 realizuje zastávku jak v Sydney, tak také v populárním centru letecké dopravy – v Bangkoku. EK418 odlétá z Dubaje v 08:55 a přilétá do Aucklandu v 15:55 místního času další den. Zpáteční let EK419 přes Sydney a Bangkok opouští Auckland v 16:30 a v Dubaji je další den ráno v 06:45.

Všechny lety A380 poskytují denní spojení s 38 evropskými destinacemi a Dubají, stejně tak Afrikou a Blízkým východem. Cestující do Christchurch a Aucklandu budou moci využít na mnohých linkách společnosti Emirates letoun A380 na celou dobu své cesty, např. při letech z londýnských letišť Gatwick a Heathrow, Manchesteru, Paříže, Amsterodamu, Říma, Milána, Frankfurtu, Mnichova, Barcelony a Curychu. Představení nové služby také znamená, že cestovatelé ze Sydney budou mít větší nabídku spojů a časů s A380, neboť spoj do Christchurch se připojuje k současným dvěma denním letům a také spoji partnerské společnosti Quantas do Dubaje.

Všechny lety na Nový Zéland budou nabízet tři cestovní třídy – první, byznys a ekonomická se štědrou povolenou hmotností zavazadel (do 35 kg pro ekonomickou, 40 kg pro byznys a 50 kg pro první).

Emirates Airbus A 380 over clouds

Tematicky související články

Leave a Reply