Pilotinfo

Emirates představí v Praze Airbus A380 na lince z Dubaje

Přidáno: 29. Červen 2015Autor:

Letecká společnosti Emirates má důvod k oslavě. Je to již plných pět let od začátku pravidelného leteckého spojení mezi Prahou a Dubají. A tak jako změna typu na pravidelné lince přilétne do Prahy tuto středu  1.7.2015 velkokapacitní letoun Airbus A380-800. Dvoupatrový letoun u společnosti Emirates pravidelně létá na řadě dálkových linek z Dubaje do mnoha zemí světa. Na tomto typu jako First Officer ( F/O , druhý pilot ) létá také jeden z našich krajanů David Hecl a možná, že s ním i do Prahy osobně přiletí. Řada jiných Čechů u zmíněného dopravce létá jako piloti na jiných typech letounů ( většinou na Boeingu 777 ) a rovněž  jako palubní průvodčí.

V dubnu tohoto roku navíc Airbus A380 oslavil již 10 let od vzletu prvního prototypu v Toulouse. Emirates svým cestující tradičně nabízí špičkový palubní servis a o luxusu létání jeho první třídou sní mnoho leteckých fandů po celém světě. Vždyť na jeho palubě si můžete dát za letu i sprchu ( samozřejmě pouze v první třídě ) , což má opravdový punc výjimečnosti. Také není žádným tajemstvím , jak je letecká společnost Emirates největším uživatelem těchto dvoupatrových letounů.Na konci dubna tohoto roku jich ve flotile dopravce létalo již 58 !  A hlavě – byli první , kdo A380 závazně objednal. První stroj dopravce převzal v červenci 2008 a celkově objednal úctyhodných 140 letounů. Nyní po celém světě létá u různých dopravců bezmála 160 třistaosmdesátek od výrobce z Toulouse. Řada jeho dílů je vyráběna i firmami sídlících v naší zemi.

Emirates Airbusy A380

Podle letového řádu přiletí  tuto středu A380 z Dubaje na pravidelné lince EK139 ve 13:25 a na zpáteční cestu by měl vyrazit v 17:05 hodin . S ohledem na akci pro pozvané hosty a novináře přímo na palubě letounu může být z provozních důvodů odlet případně odložen o pár desítek minut. Přistání  letounu bude možné tak jako jindy sledovat z tzv. spotterského valu – terasy pro pozorovatele provozu nedaleko prahu dráhy 24, kam se dá dostat cestou od obce Kněževes.

Letiště Praha pořádá v uvedený den několik exkurzí včetně jedné pro fotografy , avšak jak se dalo čekat , všechna místa jsou již obsazena. Počasí by mělo být typicky letní a tak pokud můžete , přijďte se na tohoto dvoupatrového obra podívat.

Emirates Airbus A380

Tematicky související články

Leave a Reply