Pilotinfo

Emirates připravil k 50 výročí založení Spojených arabských emirátů novými livreji na svých letadlech

Přidáno: 16. Srpen 2021Autor:

Letecká společnost Emirates si připomene jubilejní 50. výročí Spojených arabských emirátů novým přebarvením svých letadel Airbus A380 a Boeing 777-300ER. Letouny budou ozdobeny zlatým designem „United Arab Emirates 50“ v arabštině a angličtině z obou stran trupu letadla.

V designu je zakomponované logo Emirates, které odkazuje k hrdosti aerolinek, že jsou součástí své země. Emirates jsou symbolem hodnot Spojených arabských emirátů a stejně jako domovská země se letecká společnost úspěšně etablovala v relativně krátkém časovém období na globální scéně. Dobré renomé své země doslova doručuje do všech koutů světa.

Airbus A380 Emirates A6EVG

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Emirates Airline & Group k tomu říká: „Letadla nesoucí nové livreje jsou inspirované vizí, odhodláním a vášní zakladatelů SAE a jejich neskutečnou cestou před padesáti lety, kdy začali národ formovat. Národ, který dobyl svět svým rychlým pokrokem, díky kterému se stal jednou z nejvíce propojených zemí na světě a jedním z mála národů, které dokázaly zahájit vesmírnou misi. Příštích padesát let se ponese ve stejném duchu, SAE využije svůj potenciál jakožto inovativní a odpovědný lídr napříč spektrem oblastí a zasadí se o ambiciózní plány v budování lepší a udržitelné budoucnosti pro lidstvo.

První nově přebarvené letadlo „United Arab Emirates 50“ s registrací A6EVG přiletělo tento týden do Frankfurtu. V nadcházejícím měsíci budou speciální livreje dokončeny na více letadlech. V průměru trvá přebarvení 3 dny a pracuje na něm až 14 zaměstnanců centra Emirates Engineering Aircraft Appearance Centre.

Flotila letadel, která ponese livreje k 50. výročí založí SAE, navštíví v příštích týdnech mimo jiné Los Angeles, Londýn, Washington DC, New York, Mnichov, Curych a Paříž.

Airbus A380 A6EVG Emirates

Tematicky související články

Leave a Reply