Pilotinfo

Emirates SkyCargo již přepravil 50 milionů dávek vakcín proti COVID-19 do více než 50 destinací

Přidáno: 02. Duben 2021Autor:

V rámci blížícího se Světového dne zdraví (7. dubna) se společnost Emirates SkyCargo stala prvním leteckým nákladním dopravcem na světě, který přepravil více než 50 milionů dávek vakcín proti onemocnění COVID-19. Dopravce také přepravil 100 tun injekčních stříkaček, které budou použity při očkování

Od konce loňského roku bylo přepraveno 220 tun vakcín, více než 50 milionů dávek šesti různých druhů očkovací látky, z místa výroby do 50 destinací, kam Emirates létá přes Dubaj.

Emirates přeprava vakcín COVID

Společnost Emirates SkyCargo byla jednou z prvních na světě, která se rozhodla zajistit přepravu nákladního zboží v letadlech určená pro osobní transport. Hlavní přepravované zboží byly základní ochranné pomůcky, lékařské vybavení, léčiva a jídlo. Během jednoho roku dopravce uskutečnil více než 27 800 letů a přepravil přes 100 tisíc tun základních komodit.

Již v říjnu loňského roku Emirates SkyCargo zřídila v Dubaji letecký uzel s certifikací GDP (osvědčení distribučních postupů) pro skladování a distribuci vakcín proti COVID-19. Díky propracované infrastruktuře a rozsáhlé skladovací kapacitě se společnosti podařilo přepravit velké množství vakcín  z  místa produkce, následně je společnost uskladnila v Dubaji a poté prostřednictvím nákladních letů pravidelně doplňovala zásoby vakcín v rozvojových zemí s omezenou infrastrukturou chladících řetězců.

V lednu 2021 se nákladní dopravce spojil s předními dubajskými subjekty, včetně DP World, International Humanitarian City a Dubai Airports a společně vytvořili logistickou alianci pro distribuci vakcín (Dubai Vaccine Logistic Alliance), která využívá strategické postavení Dubaje jako globálního uzlu pro distribuci vakcín proti COVID-19. V únoru tohoto roku Emirates SkyCargo podepsala memorandum s UNIFEC o upřednostnění přepravy vakcín proti COVID-19 na podporu programu COVAX usilující o spravedlivý globální přístup k vakcínám.

EKSC_0089_33_50MillionVaccines_Infographic_v7

 

Tematicky související články

Leave a Reply