Pilotinfo

Emirates SkyCargo přepravila do Dubaje závodní koně

Přidáno: 03. Duben 2018Autor:

Emirates SkyCargo, nákladní letecká divize společnosti Emirates, standardně přepravuje přední závodní koně na různé šampionáty po celém světě. Každoročně během dostihové sezóny hraje Emirates SkyCargo důležitou roli při přepravě koní do Dubaje. Právě na Dubai World Cup přepravil nákladní přepravce v posledních měsících dostihové koně z 6 kontinentů.

Dubai World Cup 

Společnost Emirates SkyCargo přepravila několik předních světových závodních koní do Dubaje na Dubai World Cup, jeden z nejprestižnějších a nejsledovanějších dostihů na světě. Přední dostihoví koně jako Talismanic, West Coast a Mubtaahij byli přepraveni společností Emirates SkyCargo ze svých domovských stájí do Dubaje. V posledních dvou letech přepravil letecký nákladní přepravce například koně Arrogate, vítěze Dubai World Cup 2017 nebo California Chrome, vítěze závodu z roku 2016.

Longines Global Champions Tour

Již třetí rok za sebou přepravuje Emirates SkyCargo skoro stovku koní napříč kontinenty během prvních tří etap parkurových závodů Longines Global Champions Tour. Parkuroví koně byli letos převezeni dvěma speciálními charterovými lety z Mexico City, kde závodili v první etapě závodu Longines Global Champions Tour, do floridského Miami. Sem dorazili 31. března a navázali tu na druhou etapu závodu.  Po jejím skončení budou koně převezeni nákladními letadly Emirates SkyCargo do belgického Lutychu, odkud poté zamíří do Šanghaje.

Experti v poskytování komfortního prostředí

Infrastruktura kontejnerů Emirates SkyCargo pro přepravu koní zahrnuje flotilu moderních nákladních letadel, speciálně navržené koňské stáje a další specializovaná zařízení jako je například trvale umístněná koňská rampa na letišti Dubai World Central (DWC). Díky této rampě je možné koně pohodlně přemísťovat mezi pozemním přepravním vozidlem a koňskou stájí bez jakéhokoliv nebezpečí z důvodu nestabilního povrchu. Emirates SkyCargo spolupracuje s mezinárodními společnostmi pro přepravu koní, jako Janah Management a Equitrans, aby koním zajistila bezpečnou přepravu bez stresu. Koně jsou přepravováni s kvalifikovaným personálem, v některých případech i s veterinářem.

Emirates SkyCargo speciální rampa k nakládání koní letiště Dubaj Emirates SkyCargo přepravil koně Emirates SkyCargo nakládání koní Emirates SkyCArgo  Boeing přeprava závodních koní

 

Tematicky související články

Leave a Reply