Pilotinfo

Emirates SkyCargo příští týden otevírá nákladní linku do Abidžanu a Tunisu

Přidáno: 12. Březen 2014Autor:

Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, od pondělí 17. března 2014 navyšuje svou nákladní kapacitu do Tunisu a Abidžanu spuštěním nové nákladní linky, která bude létat jednou týdně.

Nová nákladní linka doplní stávající nákladní kapacity poskytované denními linkami Emirates do těchto dvou měst. Emirates Skycargo v současné době nabízí celkovou kapacitu více než 200 tun týdně na trase do Tunisu, zatímco linka do Abidžanu, která je spojena s Accrou, nabízí více než 300 tun.

Emirates SkyCargo na trasu Dubaj-Abidžan-Tunis-Dubaj nasadí letoun Boeing 777F, který je schopen přepravit až 103 tun nákladu. Jeho hlavní paluba o délce 3,7 metru je největší mezi všemi dopravními letadly. Díky této délce pojme i nadměrné zásilky. Boeing 777 je jedním z nejmodernějších a technologicky nejvyspělejších nákladních letadel a jeho spotřeba paliva je nižší než u kteréhokoliv jiného letadla srovnatelné velikosti.

„Afrika pro Emirates SkyCargo představuje klíčový rozvíjející se region. Dodatečná nákladní kapacita v kombinaci s navýšením letové frekvence vytvoří pro podniky z Tuniska a Pobřeží slonoviny nové obchodní příležitosti na trzích letecké sítě  Emirates, především na Blízkém a Dálném východě a v Asii. Zároveň vzrostou příležitosti našim stávajícím zákazníkům, kteří budou mít zájem rozšířit obchodní spolupráci s těmito dvěma zeměmi,“ řekl Nabil Sultan, senior vice prezident společnosti Emirates pro Cargo divizi.

Mezi komodity dovážené do Abidžanu a Tunisu patří především elektronika, elektrická zařízení, náhradní díly pro automobily, stavební stroje a zařízení a farmaceutika. Vývoz z Tunisu tvoří hlavně rychle se kazící zboží, elektronika, stavební stroje a textil. Z Abidžanu se vyváží také rychle se kazící zboží, například čerstvé a mražené ovoce, zelenina, maso, mořské plody a další potraviny, dále pak rostliny, stroje a nářadí.

Emirates SkyCargo v současné době létá do 46 destinací po celém světě, 13 z nich se nachází v Africe. Konkrétně se jedná o destinace: Accra, Addis Abeba, Entebbe, Dakar, Johannesburg, Nairobi, Tripolis, Káhira a Chartúm. Do těchto destinací létají také osobní linky Emirates. Džibuti, Eldoret, Lilongwe a Kano jsou naopak čistě nákladními destinacemi Emirate SkyCargo.

Flotilu Emirates SkyCargo tvoří celkem 12 letadel – 10 Boeingů 777F a 2 Boeingy 747-400ERF.

Od 1. května 2014 budou všechny nákladní lety odlétat ze zcela nového nákladního terminálu na mezinárodním letišti Dubai World Central Al Maktoum.

Emirates SkyCargo

 

Tematicky související články

Leave a Reply