Pilotinfo

Emirates SkyCargo rozšířila počet svých destinací

Přidáno: 21. Květen 2014Autor:

Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, přidala Ciudad de México a Atlantu do svého letového řádu a dále rozšiřuje svou nákladní leteckou síť sestávající z více než 50 destinací po celém světě.

Let do Mexika je vypravován jednou týdně z Dubaje se zastávkou ve Frankfurtu nad Mohanem.  Zpáteční let do Dubaje bude pak zastavovat v Houstonu a v Kodani. Nákladní let z Dubaje na atlantské letiště Hartsfield – Jackson rovněž létá jedenkrát týdně a pravidelnou zastávku má ve Frankfurtu. Na zpáteční cestě staví v Kodani. Tyto zastávky nabídnou zákazníkům možnost přesunu nákladu mezi těmito městy.

Obě trasy Emirates SkyCargo bude obsluhovat nákladní letoun Boeing 777, který je schopný přepravit 103 tun nákladu. Hlavní paluba letounu je nejširší ze všech nákladních letadel, a proto umožňuje naložení velkorozměrného nákladu i přepravu větších zásilek.

„Nedávné zavedení nákladních letů do Mexika a Atlanty je součástí pokračující expanze společnosti Emirates SkyCargo, která zákazníkům nabízí nové obchodní a podnikatelské příležitosti po celém světě. Obě města patří mezi důležité nákladní destinace. Ciudad de México je jedním z největších výrobních center v Latinské Americe, zatímco Atlanta patří mezi deset největších severoamerických letišť, co se objemu nákladového prostoru týče,“ řekl Nabil Sultan, senior vicepresident cargo divize společnosti Emirates, a dodal: „Naše nákladní letouny nám dávají možnost flexibilně vytvářet nové obchodní cesty a příležitosti pro naše zákazníky. To, spolu s  kapacitou nákladního prostoru v letadlech zajišťujících osobní přepravu a rozšířením celosvětové sítě, dává Emirates SkyCargo obrovskou kapacitu a globální dosah napříč šesti kontinenty.“

Do Mexika se dováží zejména kusové zboží, léčiva, textilie, oblečení, strojní a elektronické součástky. Vyváží se pak kusové zboží, léčiva, autodíly a lodní díly. Zboží směřující do Atlanty zahrnuje především kusové zásilky, textil a oděvy, obuv a kožené zboží, zatímco pro vývoz v rámci celé sítě Emirates jsou typické kusové zásilky, stavební stroje, strojní zařízení, elektrická a elektronická zařízení.

Flotilu Emirates SkyCargo tvoří 12 nákladních letadel – 10 Boeingů 777F a dva Boeingy 747-400ERF, která od 1. 5. 2014 začala létat ze svého nového nákladního terminálu na mezinárodním letišti Al Maktoum v Dubaji.

SkyCargo Emirates

Tematicky související články

Leave a Reply