Pilotinfo

Emirates SkyCargo zahájilo provoz v Dubaj World Central

Přidáno: 04. Květen 2014Autor:

Po měsících výstavby, plánování a testování zahájila flotila nákladní divize  Emirates SkyCargo provoz v novém nákladním terminálu v Dubaj World Central (DWC) na mezinárodním letišti Al Maktoum International Airport.

Oficiální zahájení provozu proběhlo časně ráno 1. května po příletu nákladního letounu Emirates SkyCargo Boeing 777 z letiště Heathrow v Londýně. Letoun přepravující více než 100 tun byl plně naložen. Náklad zahrnoval vozidla, náhradní lodní díly, farmaceutické výrobky, vybavení pro těžbu ropy a motory letounů. Část nákladu zůstane ve Spojených arabských emirátech, zatímco další zboží bude dále přepraveno dopravními letouny společnosti Emirates z mezinárodního dubajského letiště (DXB) na nejrůznější trhy v zemích letecké sítě, jako je Jižní Afrika, Čína, Indie nebo Jižní Korea.

Boeing 777 Emirates SkyCargo v novém terminálu

Nákladní letoun Boeing 777 Emirates SkyCargo v novém terminálu

Výstavba první fáze nákladního terminálu a souvisejících zařízení byla zahájena v loňském roce v červenci. Dnes je dokončena a provoz zajišťovaný 250 zaměstnanci je plně funkční. Nově otevřený terminál je vybaven moderními technologiemi a nabídne možnost ročně odbavit až 700 000 tun nákladu. Po dokončení druhé fáze, které je plánované na září tohoto roku, bude zdvojnásoben počet zaměstnanců na 500. Terminál nabízí možnost další expanze a navýšení kapacity na 1 milion tun ročně.

„Zahájení provozu v DWC představuje pro Emirates SkyCargo klíčový milník. Naše týmy ve spolupráci s našimi partnery a dalšími zúčastněnými subjekty pracovaly během posledních několika měsíců velmi tvrdě, aby zajistily dokončení první fáze projektu. Také jsme provedli mnoho zkoušek s cílem otestovat připravenost každého aspektu všech zařízení a možnosti přepravy nákladu mezi DWC a mezinárodním letištěm Dubaj, abychom zajistili jednoduchý přesun a naplnili očekávání našich zákazníků,“ řekl Nabil Sultan, senior viceprezident cargo divize společnosti Emirates, „jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo splnit termíny a zahájit provoz podle plánu. Nové zařízení nám umožní využít rozsáhlejších prostorů a kapacity, kterou potřebujeme k zajištění růstu našeho nákladního byznysu. Získáme jednoúčelové, moderní a efektivní centrum pro naše nákladní operace, které se na celkovém zisku společnosti podílí 35 %.“

Flotila společnosti Emirates SkyCargo se skládá z celkem 12 nákladních letounů: 10 Boeingů 777F a dvou Boeingů 747-400ERF, které obsluhují linky do více než 50 destinací po celém světě. Náklad, který na křídlech letounů přiletí, bude dále mezi DWC a mezinárodním letištěm Dubaj přepravován účelovými kamióny po silnici Emirates (E-611). Ta se stane hlavním koridorem, jenž spojí náklad s flotilou dopravních letadel. V současné chvíli se flotila kamionů skládá ze 47 aut a bude se dále rozšiřovat v závislosti na dalším růstu.

Nově otevřený terminál je vybaven moderními technologiemi. Je zde plně automatizovaný systém pro manipulaci s materiálem, který je jako jeden z prvních na světě vybaven automatickým systémem Quick Dolly Transfer umožňujícím rychlý přesun až 6 nákladních jednotek kontejnerů (Unit load device) najednou. Kromě toho bude zařízení terminálu zahrnovat také automatizovaný systém manipulace palet, zdokonalený systém skladování, kanceláře, pracovní stanice, moderní komunikační a bezpečnostní systémy a další vybavení pro zaměstnance včetně jídelen. Prostory určené k odbavování rychle se kazících potravin byly postaveny tak, aby bylo možné odbavit až 140 000 tun nákladu ročně, a to celkem ze tří zón, přičemž každá z nich nabízí jiný teplotní režim.

Vnitřní prostory cargo terminálu Dubaj World Central

Vnitřní prostory nového cargo terminálu se systémem umožňujícím kontrolovanou teplotu skladování 

Infrastruktura terminálu zahrnuje 45  doků a 80 parkovacích míst pro kamiony. 12 nákladních letounů stojí pak přímo před terminálem.

Tematicky související články

Leave a Reply