Pilotinfo

Inaugurační let Emirates A380 přistál v Praze

Přidáno: 01. Květen 2016Autor:

Emirates se dnes stala první a zatím jedinou aerolinkou, která začala provozovat  Airbus A380 na pravidelné denní lince do České republiky. Thierry Aucoc, senior viceprezident Emirates pro obchodní operace v Evropě a Ruské federaci, který přiletěl společně s dalšími zástupci Emirates na palubě inauguračního letu, řekl: „S potěšením jsme dnes přiletěli do Prahy a jsme rádi, že toto krásné město můžeme přidat na seznam více než 40 destinací, do kterých s letadlem A380 létáme. Také nás těší, že ještě více posílíme vztahy s Českou republikou. Od spuštění linky mezi Prahou a naší centrálou v Dubaji bylo mezi oběma městy přepraveno více než 1,1 milionu pasažérů – jak turistů, tak obchodních cestujících,“.

Výrazná poptávka zákazníků po lince Praha-Dubaj udělala z Prahy důležitou destinaci pro Emirates v Evropě, což následně vedlo k rozhodnutí nasadit na linku největší letadlo flotily Emirates. Čeští cestující si nyní mohou užít renomované služby v kombinaci s jednoduchým spojením s více než 150 destinacemi Emirates po celém světě, a to pouze s jedním přestupem v Dubaji. Na palubě tohoto letadla se mohou čeští cestovatelé vydat nejen do Dubaje, ale také do dalších oblíbených destinací jako jsou Bangkok, Hongkong, Tchaj-pej a Mauritius. Emirates také prostřednictvím divize SkyCargo podporuje růst obchodu a export komodit jako jsou české sklo, elektronika a součástky pro automobilový průmysl. Ty putují z Prahy do celého světa.

Airbus A380 Emirates Prague 2016

Airbus A380 na lince Praha-Dubaj pojme až 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Konkrétně nabídne 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek pro cestující první třídy na horní palubě. Cestující první třídy budou mít možnost využít palubní sprchy nebo se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000 metrů nad zemí zabavit v palubním salonku. Obě tyto služby jsou na českém trhu unikátní. „Díky pravidelnému nasazení A380 na linku Praha-Dubaj dochází k navýšení sedačkové kapacity o 44 % oproti typu B777-300ER, kterým společnost zajišťovala lety dosud. Cestující se mohou těšit na zvýšení komfortu na lince, která propojuje Prahu s širokou sítí destinací Emirates v Asii, Blízkém východě, v Africe i Austrálii,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, a dodal: „Letiště Praha se snaží novým programem slevových pobídek motivovat dopravce k využívání větších letadel, což nám umožní mimo jiné efektivněji využít kapacity letiště. Pravidelné nasazení největšího dopravního letounu světa potvrzuje, že jsme v této snaze úspěšní.

Všichni pasažéři na palubě A380 si mohou užít standardní služby Emirates, o které se stará palubní personál složený z více než 130 národností. Mezi renomovanými službami nechybí gurmánská kuchyně ani oceňovaný zábavní systém ice s digitálními širokoúhlými obrazovkami. Ten nabízí více než 2 500 kanálů s filmy, televizními programy, hudbou a podcasty. Cestující navíc mohou po celou dobu letu na palubě A380 zůstat ve spojení se svou rodinou, přáteli a obchodními partnery díky bezplatnému palubnímu wi-fi připojení k internetu. Pasažérům, kteří cestují první a byznys třídou, se Emirates postará o dopravu na letiště i z něj prostřednictvím služby chauffeur-drive. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i na tomto mohou cestující využít nadstandardní povolené hmotnosti zavazadel – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.

Airbus A380 Emirates Prague 2016 gate

Linka Emirates Praha-Dubaj je provozována pod označením EK 139 ve směru z Dubaje do Prahy, přičemž z Dubaje odlétá v 9:05 a v Praze přistává ve 13:30. Zpáteční let pod označením EK 140 odlétá z Prahy v 15:55 a v Dubaji přistává ve 23:55.

Airbus A380 Emirates Prague 2016 kokpit

Tematicky související články

Leave a Reply