Pilotinfo

KLM představuje nový letní letový řád, přináší změny po Evropě, do Kanady i Jižní Ameriky

Přidáno: 03. Únor 2015Autor:

Nejstarší letecká společnost na světě, která poskytuje služby klientům stále pod svým původním názvem, KLM Royal Dutch Airlines rozšiřuje v letním letovém řádu svoji síť o nové destinace.

U středně-dlouhých letů budou součástí letového řádu od 18. května 2015 denní frekvence z Amsterdamu do 3 nových evropských měst – Belfastu (Severní Irsko), Krakova (Polsko) a Montpellier (Francie).

Z dálkových letů otevírá KLM 5. května 2015 pravidelnou linku z Amsterdamu do Edmontonu v Kanadě. Posíleny budou i lety do Jižní Ameriky, konkrétně do kolumbijské metropole Bogoty a do města Cali.

NOVÉ EVROPSKÉ DESTINACE KLM

Belfast je hlavním a největším městem Severního Irska. Je atraktivní turistickou destinací řazenou do TOP 5 ve Velké Británii s dalším rostoucím potenciálem. Původně byl známý jako centrum stavby lodí – například legendárního Titanicu, dnes je metropolí průmyslu, umění, vysokoškolského vzdělávání, byznysu i práv. Belfast je první destinací v Severním Irsku, do které nabízí KLM své lety. Přistávat bude na letišti George Best Belfast City Airport.

Krakov je s 1,7 miliony obyvatel druhým největším městem v Polsku. Patří mezi nejstarší města země. Kromě ekonomické důležitosti se pyšní i historickými klenoty – jeho centrum je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Krakov je také tradiční akademickou, kulturní a uměleckou mekkou země. KLM již nabízí pravidelný letecký servis do hlavního města Varšavy a Krakov je druhou destinací, kam bude cestující pravidelně dopravovat.

Montpellier je hlavním městem departmentu Languedoc-Roussillon na jihu Francie.
Toto osmé největší francouzské město leží na břehu Středozemního moře a hostí jednu z nejstarších světových univerzit. Jeho historické centrum tvoří „Place de la Comédie“ (Náměstí Komedie) a město je známé také pouličními představeními malířů a zpěváků. Montpellier je šestou francouzskou destinací, kam KLM létá.

Denní letový řád (místní čas):

Amsterdam – Belfast – Amsterdam

  • Odlet z Amsterdamu 10.00 – přílet do Belfastu 10.40
  • Odlet z Belfastu 11.15 – přílet do Amsterdamu 13.50

Amsterdam – Krakov – Amsterdam

  • Odlet z Amsterdamu 14.25 – přílet do Krakova 16.20
  • Odlet z Krakova 16.55 – přílet do Amsterdamu 18.55

Amsterdam – Montpellier – Amsterdam

  • Odlet z Amsterdamu 14.40 – přílet do Montpellier 16.35
  • Odlet z Montpellier 17.10 – přílet do Amsterdamu 19.10

(*) Všechny lety jsou provozovány KLM Cityhopper.

NOVÉ ZÁMOŘSKÉ DESTINACE KLM

KANADA

Do kanadského Edmontonu bude KLM létat z Amsterdamu od 5. května 2015 pravidelnou linkou 3 x týdně, a to v úterý, čtvrtek a v neděli. Od 22. června 2015 pak přidá ještě jeden páteční let a na přání cestujících bude nabízet celkem 3 cestovní třídy – 30 sedadel ve World Business Class, 178 sedadel v Economy Class a 35 sedadel v Economy Comfort zone (10 cm více prostoru pro nohy, dvakrát více polohovatelné opěradlo a přednostní opuštění paluby letadla).

Lety do Edmontonu jsou plánovány na 14.35 z Amsterdamu s příletem 15.35 místního času do Edmontonu. Odlet z Edmontonu je v 18.10 a přílet do Amsterdamu je následující den v 10.45.

Edmonton je hlavním městem kanadské provincie Alberta a pátým největším městem v zemi. Je důležitým ekonomickým a technologickým centrem severní části provincie a také známou rafinérskou oblastí.  Láká ale především největším historickým parkem v Kanadě Fort Edmonton Park nebo největším nákupním centrem v Severní Americe West Edmonton Mall.

Air France-KLM nyní létá z pařížského letiště Charlese de Gaulla nebo z nizozemského Schipholu do celkem 5 destinací v Kanadě – Toronta, Vancouveru, Montrealu, Calgary a Edmontonu. Code-share dohoda s kanadským přepravcem WestJet však zprostředkovává pasažérům přístup do dalších 30 destinací v celé Kanadě.

KOLUMBIE

KLM Royal Dutch Airlines znovuotevírá po několika letech linku do kolumbijské metropole Bogoty, a nově zavádí i pokračování letu do třetího největšího města země Cali. Tam bude od 31. března 2015 létat 3 x týdně Boeing 777-200, a to v úterý, čtvrtek a sobotu. Let je naplánován z Amsterdamu do Bogoty a následně Cali se zpátečním letem přímo do Amsterdamu. Odlet z Amsterdamu je vždy v 12.30, přílet do Bogoty v 16.25. Z Bogoty odlétá spoj v 17.55 a do Cali přilétá v 18.55. Zpět do Amsterdamu odlétá linka ve 20.35 z Cali a v nizozemské metropoli přistane druhý den ve 14.15.

Air France a KLM společně létají z Paříže nebo Amsterdamu do 15 destinací ve Střední a Jižní Americe. Jsou to Sao Paulo, Rio de Janeiro, Panama City, Lima, Buenos Aires, Santiago de Chile a Bogota (obě s KLM i Air France), Quito, Guayaquil, Paramaribo a Cali (s KLM) a Brasilia, Caracas, Cayenne a Montevideo (s Air France).

Kolumbie je jednou z nejrychleji rostoucích latinskoamerických ekonomik s velkou snahou o navázání obchodních kontaktů s Evropou. Turistům nabízí úžasné vesničky a mnoho přírodních krás. Bogota je administrativním a ekonomickým centrem země. Cali se nachází blízko legendárního kolumbijského “kávového trojúhelníku” posetého roztomilými farmami na pěstování kávy zasazenými do nádherné krajiny. Letiště Alfonso B. Aragon International Airport (Cali-Palmira) je hlavní branou do kolumbijského největšího přístavu v Tichém oceánu Buenaventura, který zajišťuje více než 60 % exportu země.

KLM Boeing 787

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply