Pilotinfo

Korean Air nově uvedl Boeing 787 Dreamliner na lince ze Soulu do Prahy

Přidáno: 01. Listopad 2018Autor:

Ve středu 31.10.2018 letecká společnost Korean Air slavnostně uvedla na linku ze Soulu do Prahy nový typ letounu : Boeing 787-9 Dreamliner. Ve třech cestovních třídách nabízí celkově 269 pohodlných sedaček a nebývalý cestovní komfort pro cestující na dlouhých letech v rámci své sítě z mezinárodního letiště Soul – Inčchon. V Praze tak budeme jejich Dreamliner v typicky světle modré barvě trupu letounu vídat i nadále vždy v pondělí, středu i sobotu.

Boeing 787 Dreamliner Korean Air LKPR

 „Nasazení stroje Boeing 787 Dreamliner na trase z Prahy do Soulu umožní cestujícím mířícím do Asie komfortnější cestování v jednom z nejmodernějších a zejména nejtišších letadel současnosti. Jeho využití v Praze tak bude odpovídat našemu odpovědnému přístupu k udržitelnému rozvoji, především řešení hlukové zátěže z leteckého provozu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Jedná se také o skvělou ukázku toho, jak se linka, která je v provozu od roku 2004 exponenciálně vyvíjí a nabízí cestujícím stále více služeb na palubě,“ dodal Řehoř.

Konstrukce letounu Boeing 787 Dreamliner je zcela odlišná od běžných dopravních letadel. Dreamliner je prvním komerčním letounem, jehož trup je vyroben z lehkého materiálu na bázi uhlíkových vláken – kompozitů. Díky nižší hmotnosti spotřebuje o 20 % méně paliva a vyprodukuje o 20 % méně emisí oproti jiným letounům ve stejné kategorii. Asi největší změnu však pocítí sami cestující na palubě. Interiér využívá k osvětlení nejnovější LED technologie, které se mění v závislosti na čase a prostředí, ve kterém se letoun nachází. Okna kabiny jsou o 78 % větší oproti jiným typům letadel a plastové záclonky byste na nich hledali marně. Každé okno je vybaveno tlačítkem na ztmavení nebo zprůhlednění skla v pěti různých úrovních. Kabina Dreamlineru Korean Air nabízí 6 sedadel v první třídě, 18 sedadel v business třídě a 245 míst v ekonomické třídě. Každé sedadlo první a business třídy má svůj vlastní přístup do uličky a pouhým stiskem tlačítka se přemění na vodorovné lůžko. Cestující si mohou vybrat také z bohaté nabídky nápojů nebo korejského i mezinárodního menu ve všech třídách.

 „Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím mezi Prahou a Soulem představit nejmodernější letoun z naší flotily. Pevně věřím, že Dreamliner pozitivně přispěje k upevnění pozice Korean Air v Praze, která zároveň patří mezi nejoblíbenější evropské destinace“, sdělil Yeong Ho Choe, generální manažer letecké společnosti Korean Air pro region CEE.

Korean Air Boeing 787 Dreamliner přistání v Praze

Jihokorejský dopravce provozuje lety na Mezinárodní letiště v Inčchonu v letní sezóně s nejnovějším „Jumbem“ Boeing 747-8I. V zimní sezóně doposud létala s Boeingem 777-200ER. Díky změně typu letadla na Dreamliner dojde oproti té loňské k navýšení sedačkové kapacity o téměř 8,5 %.

Letoun v Praze v uvedený den přistál v 16:21 hodin a pro fotografy to bylo na poslední chvíli, jelikož díky zimnímu času se již rychle šeřilo. Moderní a elegantní letoun byl po vystoupení cestujících a nezbytném úklidu k dispozici pro pozvané hosty a četné zástupce médií včetně naší redakce. Už při nástupu do letounu bylo znát, že jde o doslova novotou vonící typ stroje. Prostorný trup, elegantní pohodlné sedačky, velké obrazovky palubní zábavy a především slušné rozteče sedaček. Zrovna v zadní části trupu zkoušel jeden redaktor „usazení“ v ekonomické třídě a při jeho výšce málo přes dva metry měl ještě rezervu na natažení nohou. To u asijského dopravce mnohé překvapí, na druhou stranu je to již nutností, neboť klientela z Evropy a USA tvoří čím dál větší skupinu zákazníků Korean Airu.

Pokud budete plánovat cestu například do jihovýchodní Asie, cesta z Prahy do Soulu letounem Dreamliner je vhodnou volbou. A jako jediné médium v ČR na závěr dodáváme: s Boeingy 787 létá již několik našich pilotů u jiných leteckých společností, takže vysoko v oblacích se můžete potkat i s krajany za řízením dopravních letounů poslední generace. A brzy přibudou další.

Korean Air Boeing 787 Dreamliner motor Korean Air Boeing 787 Dreamliner interiér ekonomická třída Korean Boeing 787 Dreamliner Korean Air Boeing 787 Dreamliner economy Korean Air Boeing 787 Dreamliner ekonomická třída Korean Air Boeing 787 Dreamliner Korean Air Boeing 787 Dreamliner First class Korean Air Boeing 787 Dreamliner první třída Korean Air Boeing 787 Dreamliner Praha Boeing 787 Dreamliner Korean Air letiště Praha

Tematicky související články

Leave a Reply