Pilotinfo

Lufthansa vybrala letadla Cirrus pro svůj výcvikový program pilotů

Přidáno: 20. Červen 2017Autor:

Společnost Cirrus Aircraft oznámila, že výcvikové centrum Lufthansa Aviation Training zvolilo letouny Cirrus SR20 pro svoji primární výcvikovou flotilu. Lufthansa objednala 25 letadel tohoto typu, aby vedli své ab-initio, MPL a další letové výcvikové programy v Goodyear v Arizoně. Letouny SR20 budou využívány k výcviku pilotů společností, jako jsou Lufthansa Airlines, Swiss Air, Austrian Airlines, Eurowings, All Nippon Airways (ANA), KLM a German Air Force. Partnerství s Lufthansa Aviation Training je dalším milníkem, kdy byla společnost Cirrus Aircraft vybrána předním významným pilotním tréninkovým centrem, které poskytne pokročilé a moderní letadlo, které připraví studenty pro lety v komerčních aerolinkách.

Společnost Cirrus Aircraft je hrdá na to, že se se svým novým partnerem bude podílet na školení pilotů světové třídy pro dlhé nadcházející roky,” řekl Todd Simmons, prezident Customer Experience v Cirrus Aircraft. “Dnešní moderní letecké společnosti a pilotní výcvikové programy si uvědomují okamžité přínosy výuky v nejlepším možném vybavení, které unikátně dodává právě Cirrus. Tyto výhody jsou zesíleny v prostředí pilotního výcviku, protože letouny Cirrus SR nabízí konkurenční výhody pokročilých navigačních a bezpečnostních systémů podobných těm, které budou noví piloti později používat ve větších letadlech jednotlivých leteckých společností.

Cirrus SR se může pochlubit působivým seznamem funkcí a možností, které z něj dělají skvělou tréninkovou platformu. Integrovaná avionika Cirrus Perspective + ™ od Garmin® zahrnuje dva velké letové displeje, Fligh Management System (FMS), systém elektronické stabilizace a ochrany, integrované indikace motoru a systémy varování posádky – všechny funkce, které lze najít na dnešních větších pokročilých Letadla.

Lufthansa Aviation Training se připojuje ke skupině letových výcvikových programů, které provozují letadla Cirrus po celém světě, včetně letecké společnosti Emirates Airline, letecké akademie U.S. Air Force, Royal Saudi Air Force, Cassidian Aviation Training Services, Aerosim Flight Academy, Western Michigan University, Southern Utah University, St. Louis University Parks College a další.

Validace EASA certifikátu pro Vision Jet je svědectvím výjimečné práce a spolupráce mezi týmy EASA, FAA a Cirrus Aircraft,” pokračoval Waddick. “Technická odbornost všech zainteresovaných stran dala dobrý příklad toho, jakým způsobem může bilaterální dohoda o validaci mezi USA a Evropskou unií uspět. Jediná věc, která uspokojí více než získání EASA certifikace, bude sledování, jak naši zákazníci využívají výhody tohoto letadla během jejích cest po celé Evropě.

Dodání 25 letadel Cirrus pro Lufthansa Aviation Training začne v říjnu 2017 a očekává se, že bude dokončeno do února 2018.

Cirrus pro Lufthansu

Tematicky související články

Leave a Reply