Pilotinfo

První přímé spojení z Prahy na London City

Přidáno: 21. Listopad 2017Autor:

British Airways od 29. října spustili první přímé letecké spojení z Prahy do centra Londýna. Létá se z Prahy Ruzyně na London City Airport, který sice patří sice mezi nejmenší londýnská letiště, ale pro svou polohu je velmi oblíbené a využívané. Do centra Londýna je možné se dostat pohodlně a rychle městskou hromadnou dopravou nebo využitím taxi již za pár minut. Toto letiště se navíc nachází v blízkosti londýnské finanční čtvrti Canary Wharf, proto si ho jako cílovou destinaci volí i mnoho těch, kteří cestují do Londýna obchodně.

vzlet Embraer british airways z letiště London City

Vzlet Embraeru 170 British Airways z letiště London City

Novou linku provozuje dceřiná společnost BA CityFlyer, která vypraví šestkrát týdně stroje Embraer 190 a 170. Ve všední dny může z Prahy do Londýna odletět až 98 lidí a to v čase 14:50 a z Londýna v 11:15. Do nedělního spoje se vejde celkem 76 cestujících a letadlo odlétá v 18:50 z Prahy a z Londýna v 15:15. V letadle cestující stráví přibližně dvě hodiny.

Historicky první přímý komerční let mezi Londýnem a Prahou se uskutečnil již před 71 lety v roce 1946. Předchůdce dnešních British Airways, společnost British European Airways (BEA), tehdy zavedla pravidelnou linku z Londýna do Prahy, kterou mohli cestující využít třikrát týdně. Cesta trvala z dnešního pohledu neuvěřitelných 4 a půl hodiny a cena zpáteční letenky se pohybovala od 32 liber (6.480 Kč), což v současné hodnotě peněz odpovídá zhruba částce 40 tisíc korun. Dnes je Londýn jednou z nejvytíženějších destinací pražského ruzyňského letiště.

řada Embraeru british airways na London City

Řada Embraerů 170 British Airways na letišti London City

Společnost British Airways zavedla letos přes 30 nových tras po celém světě, včetně přímých letů do New Orleans z Heathrow a Fort Lauderdale a Oaklandu z Gatwicku.

Začátkem tohoto měsíce British Airways oznámila investici ve výši 4,5 miliardy liber, která má přispět ke zlepšení podmínek pro cestující. V následujících pěti letech bude tato investice zahrnovat:

  • 72 nových letadel, včetně čtyř nových typů: Airbus A350, Boeing 787-10 a NEO (nová varianta motoru) varianty Airbus A320 a 321;
  • Nové interiéry pro 128 letadel ve stávající flotile;
  • Elektrická zásuvka v sedadlech pro cestující ve všech kabinách;
  • Vylepšené stravování pro cestující v ekonomických třídách na dálkových letech
  • Zavedení rychlého wifi připojení ve všech kabinách pro krátké i dlouhé lety

přistání british airways na letišti london City

Přistání British Airways na letiště London City

Tematicky související články

Leave a Reply