Pilotinfo

ŘLP ČR, s.p. koupil Czech Airlines Training Centre

Přidáno: 01. Říjen 2012Autor:

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky dnes podepsal dohodu s Českými aeroliniemi o koupi společnosti Czech Airlines Training Centre, dceřiné společnosti Českých aerolinií, která dosud zajišťovala výcvik posádek letadel a technického a provozního personálu, odborné kurzy letecké přepravy zboží (IATA), cestovního ruchu, profesního růstu a jazykové kurzy nejen pro společnosti skupiny Český aeroholding, ale i další externí zákazníky. Jediným vlastníkem této společnosti se tak stane ŘLP ČR, s.p.  od 1. 10. 2012.

Kupní cena za 100% obchodní podíl společnosti Czech Airlines Traning Centre činí 280 miliónů korun a vychází z posudku, který pro účely prodeje zpracoval soudem jmenovaný nezávislý znalec. Změna vlastníka se nijak nedotkne současných kmenových zaměstnanců této firmy (cca 30 lidí).

České aerolinie, které jsou součástí skupiny Český aeroholding, prodávají Czech Airlines Traning Centre především z toho důvodu, že obchodní činnost této firmy není tzv. core byznysem, na který se společnosti sdružené ve skupině Ćeský aeroholding chtějí do budoucna soustředit. Naopak ŘLP tak zásadním způsobem rozšíří nabídku svých služeb, protože má s výcvikovými kurzy v letectví mnohaletou zkušenost. Od roku 1997 funguje Letecká škola ŘLP ČR, s.p. jako moderní a uznávané výcvikové středisko nabízející služby klientům z celého světa. Ve stejném roce bylo otevřeno i oddělení vzdělávání a výcviku pilotů (FTO), které zahájilo výuku létajícího personálu. Od roku 2008 si Letecká škola pod obchodním názvem Czech Air Navigation Institute buduje silnou pozici v oblasti leteckého vzdělávání v Evropě i Asii.

Generální ředitel ŘLP ČR, s.p., Ing. Jan Klas v této souvislosti uvedl: „Důvodem přechodu Czech Airlines Training Centre z Českých aerolinií pod křídla našeho podniku je především vysoká poptávka, kterou ŘLP ČR, s.p. dlouhodobě registruje. Začleněním Letecké školy a výcvikového střediska pod jeden subjekt získáme možnost poskytovat v této oblasti naprosto komplexní nabídku výcviku a výuky veškerého licencovaného personálu v civilním letectví.“  Předseda představenstva a prezident Českých aerolinií Philippe Moreels k tomu dodal: „Jde jen o další logický krok v naší strategii soustředit se pouze na činnosti, které chceme dále rozvíjet v rámci celé skupiny. Provozování tzv. výcvikového střediska pro nás nepředstavovalo aktivitu, která by zapadala do našeho dlouhodobého obchodního směřování.“

Czech Airlines Training Centre bude i nadále zajištovat kurzy Flight Crew a Cabin Crew včetně výuky na simulátorech, kurzy pro letištní provoz, technický personál a údržby i kurzy Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA). Společnosti skupiny Český aeroholding (České aerolinie, HOLIDAYS Czech Airlines i Czech Airlines Technics), mají s Czech Airlines Training Centre uzavřenou dlouhodobou rámcovou smlouvu na tyto služby.

Stávající Letecká škola ŘLP ČR, s.p. nabízí dvoufázový výcvikový program řídících letového provozu, který je v souladu s výcvikovými standardy Evropské agentury pro bezpečnost letového provozu (EUROCONTROL) a s požadavky Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO). Letecké škola nabízí i další profesně specializované kurzy a kurzy na zakázku.

Tematicky související články

Leave a Reply