Pilotinfo

SaudiGulf objednaly čtyři letouny Airbus A320ceo

Přidáno: 18. Březen 2014Autor:

SaudiGulf, nové národní aerolinie Saúdskoarabského království, které jsou stoprocentně vlastněny Abdul Hadi Al Qahtani Group, podepsaly smlouvu se společností Airbus na čtyři letouny A320ceo, které mají být dodány začátkem roku 2015. Letouny jsou vybaveny “sharklety”, tedy zařízením, které snižuje spotřebu paliva.

Jako jedna ze dvou leteckých společností, které získaly licenci k provozování vnitrostátních a mezinárodních letů ze saúdských letišť, SaudiGulf přispějí k tomu, aby královská letecká doprava propojovala regiony a zbytek celého světa. SaudiGulf plánují zahájit svou činnost z Dammámu, v prvním čtvrtletí roku 2015 bude následovat Rijád a Džidda.

“Podílet se na všech přípravách, které souvisejí se zahájením provozu SaudiGulf, je pro nás neuvěřitelně zajímavé,” říká Tariq Abdel Hadi Al Qahtani, předseda společností skupiny Abdul Hadi Al Qahtani. “A320 je ideální volbou, protože nám poskytuje perfektní kombinaci výkonu, spolehlivosti, flexibility a ekonomického řešení a zároveň nabízí vysokou úroveň komfortu pro cestující.“

“A320 je jedničkou na trhu a pomůže SaudiGulf, aby se profilovaly jako aerolinky nabízející prvotřídní služby,” říká John Leahy, hlavní provozní ředitel společnosti Airbus. “Tyto letouny jsou používány v celé řadě leteckých služeb, od letů na velmi krátké vzdálenosti, až po ty mezikontinentální, takže aerolinkám nabízejí velkou flexibilitu. Je pro nás ctí, že můžeme novou leteckou společnost doprovázet na její cestě k úspěchům.”

Sharklety jsou novým zařízením pro koncovou úpravu křídel a jsou navrženy takovým způsobem, aby spotřeba paliva a emise letadla klesly až o čtyři procenta. Jsou vyrobeny z lehkých kompozitních materiálů a jsou 2,4 m vysoké. S více než 10 200 prodanými letadly s jednou uličkou mezi sedadly a 6 000 dodanými kusy 400 zákazníkům a operátorům je rodina A320 celosvětově nejprodávanější a nejmodernější rodinou letounů s jednou uličkou mezi sedadly.

Airbus A320ceo Sharklets

Sharklet Airbusu A320, foto Airbus

 

Tematicky související články

Leave a Reply